אם יש תוכן שקשה לכתוב אותו – מדובר בתוכן של דף בית.

כל הלקוחות שלנו חוששים ומבקשים לא לגעת בחזות של דף הבית שלהם, שמדובר בתוכן שכל מילה בו נבררה בקפידה והעיצוב שלו תואם לרצונות הלקוח. 

רבים מבעלי האתרים ישבו וחשבו רבות על התוכן שמופיע בדף הבית – אחרי הכל מדובר בחזות ובפנים של העסק שלהם ובעצם שלהם.

אך אותו תוכן שנכתב בעמל רב –

כתיבת תוכן איכותי ומעניין לדף בית, שמצד אחד יהיה קריא ונגיש למנועי החיפוש בצורה אופטימאלית ומצד שני ישמש כתוכן שיווקי אטרקטיבי עבור הגולשים, הינה משימה מורכבת- גם עבור כותבי תוכן מיומנים ומנוסים.

עכשיו תשאלו אותנו איך כותבים דף בית של אתר חברה?  במיוחד לאור העובדה שלכל אחד יש העדפות ורצונות שונים לגבי הצורה בה הוא רואה את התוכן בדף הבית שלו.

בפוסט זה ננסה לעזור לכם להבין מהי הדרך האופטימאלית לכתוב תוכן של דף בית – מה הוא צריך להכיל, מה האורך האופטימאלי ובמה עליו להתמקד?

תוכן , כאמור, צריך לשרת ולקדם שתי מטרות עיקריות:

 1. תוכן עבור הגולשים
 2. תוכן עבור מנועי החיפוש

.

כתיבת תוכן לקידום אתרים

מבחינת קידום אתרים במנועי חיפוש, ישנה חשיבות גדולה ומכרעת לדף הבית של כל אתר. דף הבית יהיה לרוב הדף החזק ביותר באתר – הדף שאליו נכנסים מרבית הקישורים שנכנסים לאתר.

אם אתם רוצים להיות מדורגים בתוצאות הראשונות בביטוי תחרותי – מוטב שתשבצו אותו כמילת מפתח ראשית של האתר בדף הבית.

החוכמה הגדולה בבניית תוכן לקידום אתרים – הינה בשיבוץ מילות המפתח.

הכנסת מילות המפתח לדף הבית יכולה להיעשות בשתי דרכים:  עריכת התוכן והכנסה מאולצת של מילות מפתח לתוכן הקיים או כתיבת תוכן דף בית מחדש (מומלץ).

שיבוץ מילות מפתח במאמר נעשה לפי חוקי SEO שלימדו אותנו עם השנים מהם היחסים הנכונים לשיבוץ , פיזור וכמות הפעמים בה תשובץ מילת המפתח במאמר.  בין היתר, על מילת המפתח הראשית לחזור בצפיפות שלא תעלה על 5% ולהיות משובצת בכל חלקי המאמר – בעיקר בפסקה הראשונה , בכותרות המשנה ובפסקה האחרונה.

.

שלבי עבודה – כתיבת תוכן לדף בית 

שלב ראשון: בחירת מילת מפתח לקידום בדף הבית

הכל מתחיל במחקר מילות מפתח ובחירת מילת המפתח הראשית לקידום בדף הבית. מילת מפתח זו צריכה לבוא לידי ביטוי בכותרת דף הבית וכמובן במסגרת התוכן בדף.  כאשר מבצעים מחקר מילות מפתח עלינו לנסות לבנות היררכיית תוכן הגיונית בתוך האתר.  הכוונה היא שביטוי הדגל / מילת המפתח הראשית והתחרותית ביותר תופיע בעמוד הבית.  *הערה: במידה ומדובר בתחום תחרותי מאוד (למשל ביטוח או "תיירות") – מומלץ לבטוח בביטויים בעלי זנב ארוך יותר.   למשל, כשאנו התחלנו לקדם את אתר הבית שלנו, התחלנו לקדם אותו על הביטוי תוכן לאתרים ולא על הביטוי תוכן – היות והמילה תוכן תחרותית וקשה יותר לקידום.

כשאנו בונים היררכיית תוכן לאתר, עלינו לבנות פריסה וסדר הגיוני של מבנה התוכן באתר – כך שיעשה סדר גם לגולשים , ובראש ובראשונה לגוגל.

כך אם אתם מקדמים שעוסק באירועים למשל,  אזי מילת המפתח הראשית לאתר תהיה אירועים.  קטגוריות ראשיות יכולות להיות:  אולמות אירועים, אטרקציות לאירועים, תאורה והגברה לאירועים, קייטרינג לאירועים וכן הלאה…

מתחת לכל קטגוריה תופיע סדרת מאמרים שרלוונטיים לאותה קטגוריה.

שלב שני: מה אורך המאמר האופטימאלי עבור דף הבית שלכם?

כתיבת תוכן של דף בית לא יכולה להיות קצרה מדי ולא ארוכה מדי.  מצד אחד, תוכן של 50 או 100 מילה לא יצליח להעביר את המסרים השיווקיים שאתם רוצים להעביר בצורה אפקטיבית.  על מנת שהתוכן יהיה אפקטיבי ויצליח להעביר ולחדד את המסרים עליו להיות ארוך יותר.   מצד שני, על מנת שתוכן יהיה אפקטיבי עבור מנועי החיפוש עליו להיות עשיר ככל האפשר.

שוב נוצר הניגוד בין עודף תוכן שיהיה נהדר עבור מנועי החיפוש – לבין תוכן דל שיהיה נהדר מבחינת חזות האתר אך יפגע במטרות האחרות לשמן התכנסנו.

אי לכך (ולאחר בחינה של דפי בית רבים ברשת), אנו ממליצים על תוכן שינוע סביב ה- 300 מילה.   אל תשכחו שאם אתם רוצים להיות מקודמים בביטוי תחרותי, אתם זקוקים לתוכן שיגבה אותו.. (שיבוץ מילת המפתח בכותרת הדף לא יספיק).

שלב שלישי:  מבנה התוכן בדף הבית

היות ומצד אחד אנו מעוניינים לכתוב תוכן שיווקי שיציג את החברה ושירותיה, ומצד שני אנו זקוקים לתוכן רב עבור קידום האתר, נוצרת דילמה כיצד להכניס את כל התוכן ועדיין לשמור על חזות נורמלית..

הפיתרון האופטימאלי הוא חלוקה של התוכן בדף הבית.  עליכם להסתכל על דף הבית ולחלקו ל- 2 חלקים:  החלק העליון של דף הבית יהיה בנוי כדף נחיתה: פסקה עד שתי פסקאות שיווקיות, תוכן שמניע את הגולשים לפעולה ובו יוצג המסר העיקרי / השירות של החברה, טופס יצירת קשר, תמונה רלוונטית וכדומה.

החלק התחתון (חלק שלא רואים בהגעה לדף הבית – מגיעים אליו על ידי גלילה של הדף) יכיל את התוכן העיקרי של הדף וישמש בעיקר עבור מנוע החיפוש.

כפי שתוכלו לראות בתמונת מסך הבית של אתר החברה שלנו – החלק הראשוני מציג פסקה שיווקית הפונה ללקוחותינו, מציגה את השירותים ומפנה אותם לפנייה באמצעות טופס יצירת קשר.   בחלק התחתון של אותו דף מופיע תוכן נוסף שמשמש עבור קידום האתר בביטוי המרכזי שנבחר עבורו.

דף הבית AD תוכן ומדיה
כתיבת תוכן דף בית – דוגמה מאתר AD תוכן ומדיה

שלב רביעי: כתיבת תוכן שיווקי שיניע את הגולשים לפעולה

כפי שציינו בפסקה הקודמת, מומלץ לכתוב פסקה ראשונה שתהיה שיווקית והכי חשוב שתניע את הגולשים לפעולה.   לא די בלהביא את הגולשים לאתר – העבודה הקשה היא להפוך את הגולשים ללקוחות.

כשאנו כותבים תוכן שיווקי עלינו קודם כל להחליט באיזה גוף לכתוב את התוכן?.  האמת היא שבמקרה זה יש מגוון דעות וכל אחד מעדיף לכתוב את התוכן כראות עיניו – חלק מעדיפים לכתוב את התוכן בגוף ראשון  (אנחנו / אני)  , חלק מעדיפים לפנות אל הגולשים שלהם בגוף שני (אתם / אתן) וחלק מעדיפים לתאר ולסקור את החברה שלהם בגוף שלישי  (חברת AD תוכן ומדיה היא…).

על מה אנחנו ממליצים – שילוב.  קשה מאוד לשמור על רצף ולכן מומלץ לחלק את הטקסט בצורה הבאה:   הצגת החברה ותאור מוצריה ושירותיה יכולה להיעשות בגוף ראשון או בגוף שלישי להעדפתכם – "מי אנחנו, מה מיוחד בנו?"   "חברת X מספקת מגוון שירותים..".

החלק שמניע את הגולשים לפעולה , מומלץ שייכתב בגוף שני –  "הצטרפו למהפכה והירשמו עוד היום.." ,  "לחצו כאן ותתקדמו עוד צעד בדרך לחלום שלכם".

בסוף המאמר נציג טבלה בה נסקור ונבדוק כיצד אתרים שונים בחרו לכתוב את דף הבית שלהם.

.

טיפים לכתיבת תוכן שיווקי בדף הבית:

.

לסיכום, כשאנו כותבים דף בית עלינו להקפיד על כמה דגשים חשובים:

 1. פשטות
 2. אמינות
 3. מתן ערך לגולשים
 4. תוכן עבור הגולשים ועבור מנועי החיפוש
 5. הנעה לפעולה ושימוש בטפסים ליצירת התקשרות
 6. עזרו לגולשים להבין כמה שיותר מהר לאן הם הגיעו (רובם עוזבים את האתר לאחר פחות מ- 6 שניות).
 7. עזרו לגולשים למצוא את מה שהם חיפשו

.

טיפים חשובים לעיצוב דף בית:

בוא נתחיל בפרט מידע חשוב – לפי סטטיסטיקות של גוגל, מרבית הגולשים עוזבים את האתר שלכם אחרי פחות מ- 6 שניות מהרגע שהגיעו אליו.

זה אומר שאתם חייבים לגרום לגולשים שנכנסים לאתר שלכם לאן הם הגיעו ומה אתם מציעים להם – בזמן הקצר ביותר.

.

פרטים שחובה להכניס בדף הבית:

 1. לוגו
 2. פסקה שיווקית שמתארת לאן הגולש הגיע
 3. תפריט ניווט לקטגוריות ראשיות באתר – קישורים לשירותים נבחרים
 4. הצגת השירותים / מוצרים שמסופקים באתר
 5. טופס יצירת קשר / טלפון להתקשרות
 6. תוכן חדש באתר – מקום בו קיים תוכן מתחלף המציג תכנים חדשים שהועלו לאתר וקישורים אליהם.  תוכן זה יכול גם להציג חדשות עדכניות של האתר / עדכונים
 7. תמונות – עוזר להמחשה ועוזר לויזואליות של האתר
 8. במידה ומדובר באתר תדמיתי, רצוי להוסיף קישור לדף המציג את לקוחות החברה או להציג את הלקוחות בדף הבית.
.

חשוב מאוד: תמשכו את הגולשים שלכם להיכנס לדפים נוספים באתר , בנו עבורם מסלול גלישה באתר.  הניעו את הגולשים לפעולה.   אל תעמיסו יותר מדי פרטי מידע – את התוכן העיקרי של הדף תשימו בחלקו התחתון של הדף (באזור שצריך לגלול כדי לראות).

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

8 תגובות

 1. בס"ד

  אהבתי את המאמר. מקצועי ואמין. ניכר שהכותב יודע על מה הוא מדבר ושהדברים נכתבו מתוך ניסיון רב. בעברי הרחוק עסקתי בכתיבה עיתונאית. כעת ברצוני לעסוק בכתיבת תוכן. איך עושים את זה? מהיכן מתחילים?

 2. מכל המאמרים שקראתי עד כה בנושא יצירת דף הבית ,המאמר שלך אנידור ,היה הטוב ביותר.
  גם התוכן עזר לי מאוד וגם הסגנון שלך הצליח להעביר לי שאתה מבין ענין ולא כמו חלק
  מהמאמרים שקראתי קודם כי הם הופיעו בגוגל לפניך, שהיו ממש סתם ונועדו למלא דף
  במילות מפתח ובתוכן שיש לו מעט מאוד ערך.
  אני בהחלט הייתי שם אותך ראשון בזמן זה עם המאמר שלך.
  תודה לך אנידור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *