כלליכתיבת תוכן לאינטרנטתוכן לאתר

איך כותבים תוכן לאתרי תיירות?

איך כותבים תוכן לאתרי תיירות?

כתיבת תוכן לאתר תיירות מצריכה הרבה מעבר לבחירת מילות מפתח נכונות ויעדים פופולאריים שאנשים מחפשים לגביהם מידע. אנחנו חיים – ומטיילים – במציאות דיגיטלית, מחוברת תמידית ועם שפע אדיר של מדיומים שבאמצעותם אנו מגיעים להחלטות צרכניות, כולל כמובן איפה נבלה את החופשה הבאה שלנו ועם אלו ספקים נרכוש שירותי תיירות שונים, כאשר המון מהתוכן התיירותי הזה הוא בכלל ויזואלי ולא רק טקסטואלי. חלפו עברו הימים בהם תיירים ביצעו רכישות והזמנות תיירותיות על סמך מדריך תיירות מודפס ועמוס טקסט, היום כדי להצליח בשוק התיירות התחרותי אתם חייבים תוכן מעולה, מעודד אינטראקציה ואשר מתאים לאופן בו אנשים מחפשים ורוכשים היום.

להכניס את הקורא לחוויה התיירותית

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכתיבת תוכן לאתרי תיירות היום הוא לייצר תכנים אשר מכניסים את הקורא לחוויה התיירותית כבר באתר עצמו, דרך הטקסט ומרכיבים ויזואליים נוספים התמכים בטקסט ומשדרגים את איכות התוכן כולו. השאיפה היא לגרום לגולש להפעיל את החושים ואת הדמיון לגבי היעד התיירותי שאתם כותבים עליו – בארץ או בחו"ל – לרצות להיות שם, לחוות את כל העושר שיש לאותו יעד להציע.

כמו שצילומי אוכל מעולים מכניסים אותנו לתוך החוויה הקולינרית, מעוררים את בלוטות הטעם שלנו וגורמים לנו עכשיו להכין את המנה המצולמת או להזמין שולחן במסעדה שעליה התוכן מדבר, כך גם לגבי תוכן תיירותי. זהו תוכן שאמור להכניס את הגולש לאווירה הנכונה, לגרום לו לדמיין את עצמו באותו יעד או אטרקציה, לשאוף לגלות עוד ולעורר את כל החושים כך שכל כולו ישאף להגיע ליעד שעליו אתם כותבים. נשמע מעט דרמתי, אבל זו השאיפה שלכם כיוצרי תוכן תיירותי, מרכיב חשוב בשיווק דיגיטלי לעסקים תיירותיים, SEO לתיירות והמרת גולשים לרוכשים עבור שירותי תיירות – הרי החוויה, התפיסה וההנאה הן כולן קריטיות בתחום התיירות, כך שהגיוני שזה יתחיל כבר ברמת התוכן האינטרנטי.

כמובן שבהתאם ליעד או שירות התיירות שעליו אתם כותבים וקהל היעד הרלוונטי, יש להתאים את התוכן ואת "השפה" הכללית לאותו קהל יעד – משפחות לעומת יחידים או זוגות, יעדי יוקרה או יעדי תרמילאים, טיול טבע לעומת טיול עירוני, ריזורט מפנק או כפר נופש משפחתי וכן הלאה.

הסתמכו על המלצות אמיתיות של אנשים שביקרו ביעד התיירותי

בכל תחום במרחב הדיגיטלי, יש חשיבות אדירה לחוות דעת של גולשים ולהמלצות אמיתיות של אנשים שהיו במקום מסוים, רכשו מוצר או שירות מסוים והתנסו בו. קל וחומר כאשר מדובר על תחום התיירות, בו יש תחרות רבה מאוד, אפשרויות אינסופיות וגם רמות מחיר שונות וחלקן גבוהות מאוד, כך שאנשים רוצים לוודא שהם בוחרים יעד נכון ורוכשים שירותי תיירות העונים לציפיות ולדרישות שלהם.

זו הסיבה מדוע אתרי תיירות מבוססי תוכן גולשים הם כה מוצלחים ופופולאריים, הם משדרים אמינות ותוכן שמגיע ממש "מהשטח", ע"י תיירים כמו הקוראים שהתנסו ועכשיו חולקים את הידע שלהם עם אחרים השוקלים לנסוע לאותו יעד או לרכוש את אותו שירות תיירותי. בכתיבת תוכן לאתרי תיירות חשוב לשלב תוכן גולשים אמיתי ואמין, בין אם בחלק ייעודי באתר עצמו או בתוך התכנים השונים ברחבי האתר – המלצות ומידע אמינים ואמיתיים, מה שבהחלט יכול גם לכלול המלצות מה לא לעשות או על דברים פחות טובים (להגברת אמינות ואיכות) ולא רק סופרלטיבים שיווקיים.

חשוב להכניס גם תכנים ויזואליים לתמיכה בתוכן התיירותי

לצד תוכן טקסטואלי מעולה, אמין ובלע ערך אמיתי לגולשים המחפשים מידע תיירותי על יעד, שירות או אטרקציה, חשוב לתמוך בטקסט עם תוכן ויזואלי איכותי ומושך. הכוונה כאן היא לסרטונים על היעד או שירות התיירות – בהפקה מקצועית או ע"י תוכן גולשים – מפות המפרטות מסלולים ומיקומים, תמונות אטרקטיביות ואיכותיות וכיוצא באלו.

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

צוות היידה

אנחנו אוהבים תוכן! מקווים שהתוכן שלנו יהפוך אתכם לאנשי שיווק טובים יותר היידה!

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
הזמנת מאמרים מהירה