כלליכתיבת תוכן לאינטרנטתוכן לאתר

איך למשוך גולשים לאתר בעזרת שאלוני playbuzz (ששינו ל EX.CO) ו- buzzfeed?

ניתן לראות את הפופולאריות הגוברת של שאלוני האישיות באתרים השונים, אנשים אוהבים לענות עליהם וכך השאלונים מגבירים את התנועה לאותם אתרים שמשתמשים בהם.

בניו- יורק טיימס ניסו לגלות את הקסם שעומד מאחורי השאלונים האלה, הם בדקו כ- 1000 שאלונים וראו כי הסוד טמון באינטרקציה עם הגולש. הנה כמה טיפים לבניית שאלונים שבאמת ימשכו את הקהל שלכם!

קרא לילד בשמו

80% מהאנשים יקבלו החלטה לגבי קריאת מאמר לפי הכותרת, לכן עליך להשקיע ולחשוב על שם יצירתי שימשוך את הגולש, כך שהוא ירצה לענות על השאלון.

השימוש במילה "באמת" בתוך כותרת השאלון הופכת כל מבחן ידע לאתגר של ממש: " כמה אתה באמת יודע על נשים?".

השוואה לסלבס

החלום הרטוב של כל גולש הוא שיגידו לו שהוא דומה לאחד השחקנים השווים של הוליווד. הוכחה לכך היא שבוע הכפילים שמסרב להעלם וצץ כל פעם מחדש אצלינו בפייסבוק, לדוגמה: " מי השחקנית שתגלם אותך בסרט על חייך". זהו למעשה שאלון אישיות שמוסיף דמויות מפורסמות כדי לפלפל את העניינים.

השאלונים האלו בעצם מנצלים את התכונה האנושית הממכרת שלנו לדעת יותר על עצמנו.

סלבס

תזרום בשיחה עם הגולשים שלך

כמו שבחיים האמיתיים התשובות לשאלות לא מסתכמות ב"כן, לא , לפעמים" כך חשוב שגם התשובות האפשריות בשאלון שלך יקלעו יותר לחיים של הגולשים ויצרו אינטרקציה אישית יותר.

עם זאת, יחד עם אמיתיות התשובות חשוב שהן לא תהיינה משעממות, לכן עליך להוציא לאור את הסופר החבוי בך ולמצוא את הסגנון שמתאים לך.

תן חיוך- הכל לטובה!

אנשים אוהבים לשמוע כמה הם מדהימים ופחות אוהבים שמאבחנים אותם בכל מיני בעיות כאלו ואחרות. לכן חשוב לומר רק דברים חיוביים. זה אולי נשמע קל להשאר חיוביים, אבל זה לא. אז הנה כמה טיפים איך ללטף את האגו של הגולשים מבלי להראות מאולץ או מזוייף:

  • השתמש בהפכים – "אתה יכול להיות מסמר המסיבה אבל לפעמים אתה צריך את השקט שלך". ההצהרה הזו מכסה כמעט את כולם וגורמת לגולש להרגיש טוב כלפי עצמו.
  • השתמש בפרטים כלליים – "בדברים מסויימים אתה ממש מדהים ובדברים אחרים פחות- וזה בסדר". גם הצהרה זו היא אוניברסלית ויכולה לדבר לכולם.
  • השתמש בהקבלה – "אתה ממש כמו ויל סמית!". הקבלה למישהו מפורסם שנתפס כמגניב מבלי באמת לומר כלום על תכונות אופי.

חיובי

השתמש בתמונות

מחקרים מראים כי שאלונים עם תמונות מושכים כ50% יותר גולשים משאלונים ללא תמונות. התמונות שוברות את הפורמט של השאלונים האקדמיים ובכלל המוח שלנו אוהב לחפש פרצופים בכל מקום- אז בבקשה.

קצר וקולע

הקשב שלנו באינטרנט נמשך 60 שניות, לכן שאלון ממוצע של פלייבאז כולל כ-10 שאלות וניתן לסיים אותו תוך פחות מדקה. הכנס לשאלון את השאלות שמכוונות באופן מדוייק יותר לתוצאות השונות והיפטר מהמיותר.

 

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

יעל בבא

מנהלת תוכן בחברות התוכן וקידום האתרים AD מדיה והיידה. בוגרת תואר ראשון לתקשורת עם התמחות בפרסום ודיגיטל.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
הזמנת מאמרים מהירה