למה אסטרטגיית התוכן שלכם לא עובדת?

ישבתם ועבדתם ימים כלילות, תכננתם ואפיינתם כמו שצריך את האתר שלכם, איש הקידום השתלב במהלך העבודה ואפילו הזמנתם המון מאמרים מכותב התוכן הטוב ביותר שמצאתם.   אבל משהו עדיין לא עובד… משהו לא מתפקד ולא גורם לגולשים ליצור אינטראקציה עם התוכן שלכם ולעשות את הפעולות שרציתם לעשות.

הרי כולנו רוצים יותר לקוחות שיעמדו בתור ולא יפסיקו לקנות באתר שלנו, כולנו רוצים יותר לידים ולקוחות מתעניינים שרוצים לקנות שוב ושוב את המוצרים והשירותים שלנו.  הבעיה היא שהמציאות קשה יותר מהחלומות שלנו והרבה פעמים גם כשהוצאנו כסף רב על מנת להביא את הגולשים לאתר או לדפי הנחיתה שלנו – הם עדיין לא פונים.    במקרים כאלה כנראה שיש לכם בעיה באסטרטגיית התוכן של האתר שלכם.

תוכן מלווה את הלקוח בכל תהליך הרכישה, בו הלקוח בוחן ובודק מספר הצעות ושירותים מספקים שונים.  על כן חשיבות יצירת התוכן בשלבים השונים של רכישת הלקוח הינה קריטית ועלינו לדעת להתאים את התוכן הנכון ללקוח הנכון.   לקוח שמעוניין לפתור סוגיה כלשהי שונה מלקוח שרוצה להשוות בין מוצרים, וזה שונה מלקוח שמעוניין לרכוש מוצר או שירות באופן מיידי.

בסופו של יום, כתיבת תוכן מנצח מתחילה באסטרטגיה נכונה, כתיבה אטרקטיבית וקידום נכון.  יש שאומרים ש- 20% תלוי ביצירה ו- 80% תלוי בשיווק וקידום התוכן.

ריכזתי כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבדוק האם יש לכם אסטרטגיית תוכן מנצחת!

אבל לפני כן סרטון:

10 בעיות שימנעו מאסטרטגיית התוכן שלכם להצליח

1.    מה המטרה שלכם?  תתפלאו לשמוע, אבל מרבית התכנים שנכתבים כיום ברשת, נכתבים ללא מטרה מוגדרת.  שאלו את מרבית בעלי האתרים שפשוט מזמינים תכנים ללא הפסקה מכותבי התוכן "כי גוגל אמר שככה צריך לקדם".     לכל תוכן חייבת להיות מטרה וקהל יעד מוגדר.  ברגע שאלו יהיו מוגדרים, הסיכוי שהתוכן יממש את ייעודו גבוה יותר.

 2.    היררכייה של תוכן היא הבסיס להצלחת קידום אתר:  כולנו יודעים ומכירים את חשיבות כתיבת תוכן בקידום אתרים.  מה שרבים לא מקדישים לו זמן וחשיבות הוא תכנון נכון של פריסת התכנים באתר.  בנייה נכונה של היררכיית תוכן באתר – תעזור לגוגל להבין מהן מילות המפתח החשובות לקידום באתר ומהם הדפים שיש לקדם גבוה יותר.   עוד על היררכיית תוכן

 3.    שימוש בדפי נחיתה לא נכונים:  גם אם התוכן שלכם מושלם אך הצינור שמוביל את הגולשים אליו אינו מוביל את הגולשים הנכונים – אתם בבעיה.  אנחנו רואים את זה המון בקמפיינים ממומנים בהם גולש מקליק על מודעה ומופנה לדף ראשי כלשהו שמציע לו מגוון של מוצרים שונים.  אם לקוח חיפש מוצר X – למה אתם שולחים אותו לדף הבית?   דף הנחיתה אליו מופנה הגולש חייב להיות מותאם למשפך דרכו אתם מנתבים את הגולש.   דף נחיתה נועד להגשים מטרה מסוימת – להבדיל מדף בית שנועד להיות תדמיתי ולמשוך את הגולש להכיר את העסק.  אם משכתם את הגולש לאתר באמצעות נושא מסוים והפניתם אותו לנושא אחר – מדובר במתכון ברור לנטישת גולש.

 

טעויות נפוצות כתיבת תוכן

4.    אי שימוש בפרסונות: שימוש בפרסונות הוא למעשה יצירה של תכנים שונים בהתאם לקהלי היעד השונים.  הרי תסכימו אתי שתוכן שיתאים לקהל יעד אחד – לא יתאים לקהל יעד אחר.  כך למשל אם אתם מוכרים נופש במלון בוטיק, מסר שיקבל קהל יעד של נשים יהיה שונה ממסר שיקבלו גברים או מסר שיקבלו זוגות.   תמיד תיזהרו מלכוון את השיווק שלכם לכולם.  ככל שתהיו ממוקדים יותר – כך הסיכוי להמרה גבוה יותר.   ממליץ לקרוא את המדריך לתוכן שיווקי בהקשר זה.

 5.    אין גיוון בסוגי התכנים:  תוכן הוא לא רק המילה הכתובה. תוכן הוא גם סרטונים, תמונות, אינפוגרפיות, memes, קבצי PDF, מדריכי E-book, משחקים, דו"חות ועוד.   ככל שתגוונו את סוגי התוכן השונים שלכם ותייצרו יותר מכל דבר, כך תייצרו אסטרטגיית תוכן יציבה, טובה ומגוונת יותר שתפגוש קהלים שונים.  בדקו איזה סוג תוכן עובד בצורה הטובה ביותר עבורכם.

 6.    קידום ממומן של התכנים: כן, כן, אולי יפתיע את חלקכם… אבל על מנת להגדיל חשיפה לתכנים שלכם – עליכם להשקיע כסף.  גם פייסבוק הורידה את אחוז החשיפה של התכנים כדי שנוציא כסף.  גם בגוגל, על מנת שהתכנים שלנו יקודמו, אנחנו צריכים להשקיע מאמצים בקידום או בפרסום ממומן על מנת להפנות גולשים לדפי התוכן שלנו.   אי אפשר לזנוח את זה וזה חייב להיות חלק מאסטרטגיית התוכן שלכם – לפחות בשלבים הראשונים של בניית המיתוג ואסטרגיית התוכן שלכם.  הפרסום הממומן מאפשר לכם למקד ולטרגט את התוכן לקהל היעד הרצוי.  כמובן שלא צריך לקדם כל תוכן שאתם כותבים באופן ממומן – אך בהחלט רצוי להכניס את זה לאסטרטגיית השיווק שלכם ולהקצות תקציב ייעודי לנושא.

 7.    אינטגרציה עם אסטרטגיות שיווק נוספות: תוכן זה מה שמחבר את הכל. תוכן הוא כלי מרכזי בשיווק האתר שלכם והוא בא לידי ביטוי בתוכן השיווקי בדפי הנחיתה ובדפי המוצר שלכם, בתוכן שמקדם אתכם בגוגל, בתוכן שמייצר אינטראקציה עם הגולשים ברשתות החברתיות, ובתוכן שמשמר את הלקוחות שלכם בניוזלטר.   התוכן שלכם יכול להיות מופץ בכמה פלטפורמות בצורות שונות (מצגות, סרטונים, אינפוגרפיות, מאמרים, e-book ועוד.)

 8.    שימוש במובילי דעה:  אחת הדרכים הטובות ביותר לשווק כיום היא שיווק מבוסס משפיעים.  כולם מדברים היום בחו"ל על Outreach – הצורך למצוא את הפלטפורמות הטובות ביותר לפרסם את התוכן שלנו – המקומות בהם נמצאים הלקוחות הפוטנציאליים שלנו.  יש להקדיש זמן רב וליצור את הקשרים עם מובילי הדעה הנכונים.  פרסום של התכנים שלכם במקומות אלה – ידאג לממש את המטרות שלכם בהקדם.

 9.    הנעה לפעולה:  האם כבר אמרתם ללקוח שלכם היום מה אתם מצפים ממנו?  כל כך בסיסי, כל כך פשוט ועם זאת כל כך הרבה תכנים מפספסים את הגולשים שלהם פשוט כי הם לא מניעים אותם לפעולה ואומרים להם מה הם רוצים שהם יעשו.

 10.   מדידה!  אי אפשר להצליח בלי למדוד מה עובד ומה לא.  באינטרנט הכל מדיד ויש לנצל זאת.  תמדדו כל פעילות שיווקית וכל תוכן שאתם יכולים למדוד. תייגו קישורים, בדקו באנליטיקס וב- Insights  של הערוצים החברתיים שלכם כל הזמן ותראו מה עובד טוב יותר.

 

לסיום, סרטון משעשע של Adobe  על מה קורה כשהתוכן שלכם מתחיל לעבוד ומושך המון לקוחות (רק את הלא נכונים…)

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

כולם תמיד אמרו לכם שאתם כותבים מדהים, אפילו המורה בכיתה ג' ציינה בתעודה שחיבורים כמו שלכם, היא, מעולם, במהלך מאתיים שנות עבודתה כמורה, לא

  פוסט זה מסכם לכם מהו "תיאור המטא"  או ה"מטא דסקריפשן", וכיצד ליצור אותו מדובר על תג HTML המשמש לתיאור תוכן דף אינטרנט. תיאור

בתור כותבי תוכן, זו האחריות שלכם לספק למשתמשים מידע בעל ערך וגם לקדם את המטרות השיווקיות של האתר שעבורו אתם כותבים, להדריך את הקוראים

תוכן הוא אחד הפרמטרים החשובים ב- SEO, את זה כולנו כבר יודעים. תוכן הוא המלך אומרת גוגל וכל איש תוכן וקידום בגוגל, אך מה

איך בוחרים נושאים למאמרים ומהר? איך מוצאים נושאים שיהיו רלוונטיים ללקוח הספציפי? אז אני אענה על זה מנקודת המבט הביקורתית שלי- זו עבודה של

בלי תוכן הכתוב היטב ואשר מספק ערך ויוצר מעורבות, הסיכויים שלכם לתפוס את תשומת הלב של קהל היעד שלכם נמוכים מאוד. אך מה האורך

הזמנת מאמרים מהירה