כתיבת תוכן לאינטרנטשירותי תוכןתוכן לאתר

זהירות! כותב תוכן עצבני לפניך

תופעה מאוד מעניינת מתרחשת בתעשיית כותבי התוכן בשנה האחרונה.  יש שיקראו לזה מרמור, יש שיקראו לזה התפכחות ויש שיגידו שפשוט נמאס מחוסר ההערכה ומהזילות שהמקצוע מקבל.  בחנתי את התופעה בשנה האחרונה והנה התובנות שלי.

כותבי תוכן אומרים עד כאןתוכן הוא המלך

נתחיל בציון עובדה ברורה לכל מי שמשווק באינטרנט כיום, תוכן היה ונשאר אחד המרכיבים החשובים ביותר בעבודת שיווק באינטרנט.    תוכן הוא בסופו של יום המידע שהגולשים מחפשים  (גם אם מדובר בתוכן ויזואלי כמו סרטונים או תמונות ולאו דווקא טקסט..).   תוכן נותן השראה לאנשים, עוזר להם לקבל החלטות, מניע לפעולה, מייצר אמון וגם עשוי לשבור אמון.

יתרה מזאת, על אף עשרות עדכוני אלגוריתם של גוגל במרוצת השנים, תוכן היה ונשאר חשוב, ואפילו הגדיל את חשיבותו עם הזמן.   גוגל מבחינתה, עושה כל שביכולתה על מנת לבחון ולהבין האם התוכן באתר אכן משרת את הגולשים או שמא מדובר בתוכן שמיועד אך ורק למנועי חיפוש.   לנושא זה בדיוק, שוחרר עדכון פנדה המיתולוגי במספר גרסאות (היום מוטמע באופן שוטף באלגוריתם), שנועד להילחם ולזהות תוכן כפול / תוכן מועתק או תכנים שנכתבו ללא ערך לגולש ולא מייצרים שום אינטראקציה והמלצות מגולשים ברשת.

ככל שההיצע יותר גדול – כך הזילות בשירות גדל

זה קורה כמעט עם כל תעשייה ובכל מקום שיש פוטנציאל לעשות כסף.  הזילות מתקיימת גם עם מקדמי אתרים ומתרחשת במגוון תעשיות נוספות.

הבעיה מתחילה בתנאי הקבלה למקצוע. זה לא סוד שאת מקצועות השיווק באינטרנט, כל אחד (עם יכולת אוטודידקטית והמון השקעה אישית) יכול ללמוד ולספק שירותים בתחום.  כך נוצר מצב שבכל תעשייה (ובדגש על כותבי תוכן לאתרים, מקדמי אתרים, משווקים בפייסבוק וכדומה) ישנו עודף היצע של ספקים שמציעים שירותים.    כך גם קורה שהמחירים יורדים  (היקש טבעי במצב בו היצע הספקים גדול) וכך גם קורה שלקוח ישראלי טיפוסי (שמעוניין לחסוך בכסף) , פונה לספקים הזולים ופעמים רבות מתאכזב.

הלקוח הישראלי מצדו מעוניין במחירים זולים (לחסוך כמה שאפשר) וכמובן לא מעוניין לקבל תוצרת גרועה (מה שבאופן טבעי קורה כשמשלמים פחות).במקרים כאלו יש מקום לכל חאפר להציע את שירותיו.  וברגע שהמחיר שלו זול יותר – יש סיכוי טוב שהוא גם יזכה בלקוח.  החברות המנוסות  והוותיקות שלא יכולות להרשות לעצמם לעבוד במחירים כאלה, נתקעות במצב ביניים בו הן מצד אחד לא מצליחות לגייס את הלקוחות הגדולים במשק ומצד שני, עבור הלקוחות הקטנים והבינוניים – המחירים שלהן יקרים מדי.

כותבי התכנים אומרים עד כאן!

אז בהחלט מתחיל להיראות שלכותבי התכנים נמאס.  נמאס להם מההצעות המגוחכות שחברות שונות ובעלי אתרים נותנים להם תמורת שירותי תוכן ונמאס להם שלוקחים את השירות שלהם כמובן מאליו.

להלן כמה צילומי מסך מתוך קבוצות כותבי תוכן בפייסבוק:

זעקת אנשי התוכן

 

דוגמה שנייה:

 

כותב תוכן

 

דוגמה שלישית:

כותבי תוכן

 

כפי שאתם יכולים לראות, מספר בעלי אתרים חיפשו כותבי תוכן בנושאים שונים בקבוצות הפייסבוק, וזכו למטח ביקורות צונן וציני.   אגב, לא תמיד באשמת בעלי האתרים,  פעמים רבות הם פשוט לא מבינים היכן הטעות..

אז איפה הטעות?  האם יש פער בהבנה?

יש משפט נהדר ששמעתי בעבר ואני אוהב להשתמש בו –  "פעמים רבות, הפיתרון הזול ביותר יהיה בדיעבד הפיתרון היקר ביותר".

כולנו מנסים לחסוך כל שקל, אבל יש מקרים שדווקא בהם אסור לנו להתפתות לספקים הזולים ביותר – כי במקרים כאלו אנו עשויים בהחלט להתאכזב ולחשוב שכל הספקים באותו תחום הם חאפרים שלא שווים את הכסף.

נתחיל בעובדה פשוטה שחוזרת לתחילת המאמר –  תוכן הוא המלך ואין לזלזל בחשיבותו.

חשבו על זה רגע לעומק, מה הציפייה שלכם מהתוכן באתר שלכם? מה התפקיד של התוכן באתר שלכם?

אם אתם לא יודעים את התשובות, הרשו לי לעזור לכם בנוגע לתרומתו של תוכן לאתר:

 • תוכן הוא הפנים של העסק והאתר שלכם – הוא זה שיקבע האם האתר שלכם ייצור אמון ורושם תדמיתי חיובי או שמא יבריח את הלקוחות.
 • תוכן מניע לפעולה ומגדיל מכירות – זה התוכן שיקבע כמה אנשים יפנו אליך לבקשת הצעת מחיר באותו יום.   (אסייג ואומר שישנם מדדים נוספים כמו עיצוב וכדומה, אך חשיבות התוכן אינה מוטלת בספק).
 • השפעה על SEOתוכן מקדם אתכם בגוגל
 • תוכן עוזר בקבלת החלטות – הגולשים קוראים וצורכים מידע רב לפני שהם רוכשים ברשת.

עכשיו כשהבנו מעל לכל ספק שתוכן הוא אחד הנושאים החשובים באתר שלנו, למה שנרצה לזלזל ולקחת את הספק הזול ביותר לטובת הנושא?

כתיבת תוכןלמה עבודת כותב התוכן מורכבת יותר ממה שאתם חושבים?

זה נכון שיש הרבה כותבי תוכן שלא ייתנו לכם את המענה הדרוש.  חלק גדול מהם בגלל התסכול והיחס שנותנים להם, וכמובן גובה התשלום שמוכנים לשלם להם.

נבהיר באופן חד-משמעי:   אם אתם משלמים  20 או 30 שקל לתוכן, אל תצפו לניסים ונפלאות.  אל תצפו לתוכן מקצועי איכותי, בעל ערך לגולש , מותאם למנועי חיפוש שיצליח לייצר אינטראקציה עם הגולשים  (וכל יתר הדברים שהפנדה מסתכלת עליהם).   במחיר כזה, במקרה הטוב תקבלו תוכן שאפשר לקרוא אותו, מדבר על הנושא בקצרה ללא מתן ידע אמיתי ואם התמזל מזלכם, התוכן גם יגיע ללא שגיאות כתיב.

אז למה זה צריך להיות שווה יותר?

כיוון שכתיבה איכותית דורשת קצת יותר מהכותב.  היא דורשת ממנו לעשות מחקר וללמוד על הנושא המדובר.  היא דורשת ממנו להבין על מה הוא כותב.  היא דורשת ממנו להקדיש זמן בכתיבה ובתכלס, היא גם דורשת ממנו לעשות הגהה על הכתוב, לוודא שאין שגיאות כתיב ולראות שכל חלקי המאמר מתחברים יחדיו.   בנוסף הפעילות דורשת מהכותב לעשות שימוש נכון במילות מפתח ולנסות לייצר עניין וערך לגולשים – כדי שחלקם יירצו לשתף את התוכן עם חבריהם.   יתרה מזאת, במרבית המקרים, רצוי ששני זוגות עיניים יעברו על הכתוב – על מנת לערוך ולראות שהתוכן אכן כתוב כמו שצריך ויכול להגשים את מטרותיו.

ועכשיו תגידו לי ברצינות, נראה לכם הגיוני שכותב תוכן יעשה את כל זה ב- 20-30 ש"ח?

מה דעתכם?

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

anidor

אנידור חקק, מנכ"ל AD תוכן ומדיה, המספקת שירותי כתיבת תוכן, מנכ"ל היידה דיגיטל - המספקת שירותי קידום אתרים ושיווק דיגיטלי. מהנדס תעשייה וניהול, בלוגר ומרצה בנושאי אסטרטגיה לשיווק דיגיטלי, כתיבת תוכן, קידום אתרים, מדיה חברתית.

מאמרים דומים

sגובות

 1. אחלה כתבה אנידור,
  הכתבה עוררה בי הרבה מאוד כעס, עם זאת אני מוכרח ציין שבניגוד לרימרקטינג, במקרה של שיווק בעזרת תוכן איכותי ואינבאונד מרקטינג, אני מאוד אופטימי. וכמו שאמרת… הלקוחות מתחילים להבין אבל עדיין לא מוכנים לשלם על זה. כשהפרפורמנס יתיש את הצרכן, הלקוח יהיה נחמד יותר.
  חג שמח.

  1. תודה אחי
   שיווק מבוסס תוכן הוא השלב הראשוני בו אנו תופסים את הלקוח (ועל הדרך גם מכניסים אותו לרשימת הרימרקטינג שלנו)… עם תוכן נכון אפשר להמשיך לחזק אתו את הקשר בשלב מאוחר יותר ולהחזיר אותו כל פעם מחדש – גם באמצעות רימרקטינג בגוגל, פייסבוק וכמובן ביוטיוב.

   1. סליחה…וזה ש…בעלי חברת כתיבה משלמים את זה לכותבים..זה בסדר? כמדומני גם לך יש כותבים

    1. לצערנו יש זילות בכל התחום ובעיקר בתחום שלנו.
     גם אני עובד עם כותבים נוספים ואם את מגיבה ככה כנראה שאת לא מכירה את העבודה מולי..

 2. בחרת בנושא כאוב שלצערי אנחנו מקדמי האתרים ובכללם אני נתנו יד בזילות הזאת של תוכן רדוד שעבד לצרכי קידום ועכשיו מזיק! ימים אחרים ,וטוב שכך!
  ככותבת תוכן בעצמי אני רואה את הזמן הרב שלוקח לי להוציא מאמר טוב וככל שיותר ערוך כך…
  למעשה הענף נפגע משני הכיוונים כי גם האיכות ירדה – רבים מכותבי התוכן נכנעו למשחק הזה והחלו להוריד רמה (או שהאיכותיים עזבו את הכתיבה) .
  היום אני כותבת בעצמי ללקוחות מתוך הכרה בצורך בכתיבה מעמיקה ומעניינת ומהידיעה כמה זה תורם לקידום אתר. לצערי בארץ דל הפירגון בתגובות ובהצבעות ולעיתים אני מוצאת שהלקוח מתקשה להבין למה. הוא טורח להשקיע כל כך במאמר ובסוף בקושי עושים לו לייק. לפחות מהצד של גוגל וקידום אתרים תבוא לכותבים האיכותיים הישועה בזכות התגים ( rel=author וגם publisher )

  1. מסכים אתך ואין ספק שגם אנחנו תרמנו לזה (על אף שגם אנחנו בתעשיית המקדמים סובלים מאותה הבעיה בדיוק)
   כל המהות היום היא לייצר תכנים למגוון ערוצים ופלטפורמות שונות – ולראות אילו מהם מייצרים הכי הרבה אינטראקציה.
   אני באופן אישי גם דוחף תכנים רבים באמצעות הפייסבוק ומושך בצורה זו גולשים לאתרים של הלקוחות שלי.
   אין מה לעשות, מרבית הגולשים צורכים את מירב המידע ישירות מהפייסבוק – ולפעמים צריך ללכת ולהביא את מוחמד אל ההר 🙂

 3. אנידור, אם כבר התייחסת לנושא הייתי אולי צריך להזכיר ולהוסיף לתמונה אתרים כמו Xplace ודומיו ששוחטים את כותבי התוכן. בעיקר את כותבי התוכן.
  עשיתי מנוי, והתייאשתי. התייאשתי בעיקר בגלל שיש כאלה שלוקחים את העבודות הללו במחיר של ארבעה כדורי פלאפל. התייאשתי כי נמאס לי לקרוא "דרוש כותב תוכן איכותי ומקצועי" לאין ספור מאמרים ב-10 ש"ח לאחד. התייאשתי כי רוב האנשים שרוכשים תוכן לא באמת מוכנים לשלם. התייאשתי עוד יותר עכשיו בסיבוב השני כשקיבלתי פניות ישירות לתיב הדואר שמביעות התרשמות מהעבודה שלי אך מציעים לי שכר של אחד שאתמול גמר בית ספר יסודי. אחד אפילו כעס שהודעתי לו שגם בהנחה של 50% הוא אפילו לא מתקרב למה עם ההצעה שלו.
  למזלי הצלחתי ליצור לעצמי שוק עבור תכנים שאני כותב ביוזמתי, אחרת הייתי צריך להסתפק כבר מזמן בכתיבה למגירה. למזלי אני עדיין מצליח להתפרנס ממה שאני הכי אוהב והכי אהבתי לעשות.

  1. שלום צבי
   XPLACE הוא דוגמה טובה נוספת. כך זה שוק חופשי בו כל אחד יכול להציע את מרכולתו על מנת להתפרנס בכבוד.
   זה אכזרי להרבה כותבים, אך כפי שאמרתי הכאב הגדול יותר הוא הפגיעה בתחום.
   בהמשך לכך אותם לקוחות מקבלים תכנים שלא הושקע בהם זמן רב, ועל כן הם גם לא יהיו מרוצים מהם במרבית המקרים..
   מעגל שבו כולם יוצאים נפסדים

 4. לפני חודשים אחדים פנתה אלי מאמנת אישית שביקשה ממני לכתוב תוכן לאתר שלה. התוכן הדרוש באתר כזה הנו חוויות אישיות ותובנות שלה כמי שעוסקת במקצוע טיפולי, ואין בו מקום לפרסומת ישירה לטעמי. הסברתי לה בקול הכי דידקטי שלי, שזה לא סביר שאכתוב לה ושאוכל ללוות אותה כעורכת, אבל המחקר והסקיצה הראשונית צריכים להיות שלה. נתתי לה המון רעיונות וכיוונתי אותה איך לכתוב אותם. היא חזרה אלי כעבור יום יומיים ודרשה שאכתוב לה בעצמי, ואגב, הייתה מוכנה לשלם מאות שקלים עבור מאמר, אני סירבתי. לעתים כתיבת תוכן ע"י גורם חיצוני היא לגיטימית, אבל כשמדובר במקצוע טיפולי כמו אימון אישי, מצאתי שזה לא מוסרי! המטופלים שיתרשמו מהיכולות האישיות שלי, יקבלו בסופו של דבר מאמנת אישית סוג ז' שאינה מסוגלת להגיע לתובנות בעצמה. כתיבת תוכן אמתית כפי שציינת אנידור היא לא ברברת שיווקית, מדובר בשעות תחקיר והבנה מעמיקה של התחום המקצועי. ייתכן שהקוד המוסרי שלי אינו תואם את הרוח העכשווית, אבל אני דבקה בו. כסופרת, עורכת ומנחת סדנאות ברור לי שללא קוד מוסרי אין לי מה להציע לעולם.

  1. תודה נתי
   טוב לראות אותך כאן 🙂
   מרבית הכותבים לא היו מסרבים לכתוב כל תוכן תמורת מאות ש"ח וזה בהחלט יפה שהשכלת לסרב לאותה לקוחה. אגב, במקרים שאני מתבקש לכתוב תוכן שדורש יותר הבנה מקצועית וכדומה, והלקוח מתעקש שאני אכתוב את התוכן – אני לרוב פועל באחת משתי הדרכים:
   או שאני כותב את המאמר ונותן ללקוח לערוך ולוודא שמבחינתו התוכן עונה על הצרכים ומהימן לנתונים המקצועיים או שאני מתעקש שהלקוח יכתוב את החומר ואני אהיה זה שאערוך אותו בראייה יותר שיווקית ומותאמת לקידום.

 5. אכן מילים כדורבנות , הלאה זילות כתיבת התוכן !

  אכן התוכן עם ערך מוסף לגולש תופס תאוצה בהשפעתו על תחום קידום האתרים וחשוב שיהיה גם תוכן שיווקי . וכן תוכן איכותי ושיווקי דורש השקעה בזמן תכנון וגם יצירתיות ואת אלו לא ניתן לקנות במחירים מגוחכים כאלו שהוזכרו במאמר … מרשה לעצמי לצטט אשת תוכן מקצועית ומנוסה …

  "תוכן שיווקי הוא כבר לא אופציה ליחידי סגולה, אלא צורך עסקי חיוני ובלתי מתפשר. סת' גודין, גורו השיווק מס' 1 בעולם, הגדיר זאת היטב, כשאמר: "שיווק בתוכן הוא השיווק היחידי שעדיין עובד". במילים אחרות: אם אנחנו רוצים להביא לעסק שלנו לקוחות ולראות יותר רווחים בקופה – כדאי שנתחיל לייצר תוכן שיווקי, וכדאי שנעשה את זה ביעילות, בקלות ובצורה נכונה."

 6. סוגיה כואבת. תחום התוכן נמצא בתהליך של הזנייה (סליחה על המילה החריפה) בשנים האחרונות. כתיבה, תחקיר, עריכת תוכן, עריכת לשון ושות'. הדרישה היא לחיפוף ולהוזלה. כלומר קודם להוזלה ואם המחיר הוא לרדד – אין בעיה. כבר אין הערכה למילה המדויקת, שמעבירה מסר וערך, שנכתבת בעברית נכונה. במקביל מתרחש תהליך של סגידה לעיצוב על כל צורותיו בכל היבט של חיינו. עיצוב גרפי, עיצוב הבית, עיצוב המוצר וכו'. האריזה חשובה מהתוכן. התמונה גדלה והטקסט מתכווץ. כי בחיית, למי יש כוח לקרוא, תביאו לי סרטון, קומיקס, משהו שיעבור וייקלט תוך שניות בלי מאמץ ניכר. כתבת, אנידור, "חשבו על זה רגע לעומק". למי התכוונת?

  1. הי אילת
   מסכים אתך ובמקרים רבים בהחלט נראה שהאריזה אכן חשובה יותר מהתוכן.
   אבל כך זה היה תמיד (לא סתם נולדו פתגמים כמו אל תסתכל בקנקן…)
   זה הטבע האנושי.
   הכוונה ב"חשבו על זה רגע לעומק" היא כמובן לאלו שמזמינים את שירותי התוכן ושעתידים להציג את אותם תכנים באתרים שלהם.

 7. אם מחר בבוקר אתעורר ואחליט שכסף לא עוד משרת אותי, ואין אני מאמין בכסף, אין הדבר אומר שכסף יחדל מלהתקיים. בין אם נרצה ובין אם לא. כמנהל תוכן. כמקדם אתרים. כמשווק. תוכן הוא המלך היא "ססמא" מאוד יפה ונחשקת ותו לא. בסופו של יום, תוכן הוא משרת…. עכשיו נשאלת השאלה, משרת את מי בדיוק? ולאיזו מטרה? כמובן שלא כל כותב יודע לכתוב. אין שום וויכוח בעניין זה, וכמובן שעל איכות לא ניתן ואסור להתפשר. עצם הרעיון שאתר מסוים מתווה ומרשה לפרסם בקשות או הצעות כגון הדוגמאות שנאספו מעידות לא מעט על האתר עצמו. במילים אחרות.. אם אתם או אני נחליט להסתובב באזור תל ברוך, רוב הסיכויים שנמצא את מה שנמצא בתל ברוך. אין כל טעם להכנס אל תוך מערת הטרולים הזו אלא אם כן הכותב לא באמת יודע לכתוב אלא הוא.. רק{!} יכול לכתוב. במישור השני, מהי מטרת התוכן ולשם מה נועדה? מכאן שקיימות מספר אפשרויות. דוגמא ממדיום מעט שונה, "ארץ נהדרת" – לעניות דעתי, תוכן רדוד. חלש. יבש. לעתים בעל הברקות. "הגשש החיוור" – תוכן משובח. מבריק. בעל חשיבות רמה למילה "תוכן". האם מישהו מהקוראים יכול להעיד על תוכן כמו התוכן שכתבו ושנכתב עבור ה"גשש" במקום כלשהו בימים אלו? התשובה היא לא. במילים עוד יותר אחרות…. יש את אלו שעדיין נהנים ורואים את הדברים המוצגים והמוקרנים אל מול בבואת עייניהם, ויש את אלו, ולא מעט כאלו מסתובבים ביני ובינכם מהסיבה הפשוטה שהם וגם אני מבינים שהטלוויזיה של ימינו{ראה ערך הרייטינג של "האח הגדול"} או יותר נכון, התוכן שלה…. "מחורבן". השאלה היא מאוד פשוטה… מה ואיפה אתה מחפש. אם את או אתה לא רק יכולים לכתוב, אלא באמת ובתמים מאמינים באמונה שלמה שאתם יודעים לכתוב וקיימת איזשהי אסמכתא המוכיחה כשרונכם… מדוע להתביית על שפה אחת? כותב תוכן אמיתי כותב במגוון שפות. כותב במספר מדיומים. או לחלופין כותב בשפה אחת ובמדיום אחד אולי שניים, והוא מקדיש את כל הזמן שלו עבור עניין זה. לכל אחד סיפור שונה וכל אחד{כמעט} מאמין שמגיע לו יותר או מגיע לו הכל. אם התוכן שלך שווה יותר מ20 שקלים למאמר, ראשית, מדוע לטרוח ולהשקיע מזמנך היקר עבור תשובה שלילית? שנית, מה אתה ככותב תוכן עושה? האם ידועות לך כל הדרכים איך וכיצד למנף את עצמך בתחום כתיבת/ניהול/שיווק תוכן? הסיבה היחידה שאני החלטתי להגיב היא מהסיבה הפשוטה שאני כמו רבים מכם, מחובר ומאוהב בעצם נוכחותה של ה"מילה".

  1. מה קורה מקמק?
   קודם כל מדובר במאמר שמציג תופעה וסקירה, שכפי שאתה יכול לראות נוגעת ופוגעת באנשים רבים ומעידה על זילות במגוון תעשיות ולא רק בתעשיית התוכן.
   אני לא מסכים לגבי מה שאמרת , שאם אתה יודע לכתוב אתה צריך לכתוב בכל שפה ועל כל דבר – כי זו היכולת שלך.
   ממש לא, וזה בדיוק מה שצריך להתחיל לשנות בגישה.
   אי אפשר שכל כותב יכתוב על על דבר ובכל שפה – כך בדיוק תמשיך ותחמיר הבעיה.
   להערכתי מדובר בעניין של זמן , כשהכיוון להערכתי הוא היווצרות של כתבים מומחים בתחומים שונים –
   למשל כתבים מקצועיים בנושאי רפואה / פסיכולוגיה / שיווק / משפטי וכו'…
   כמובן שיש גם המון נושאים כלליים שכל כותב יוכל להתמודד עמם

  1. הי שרון
   אין subscribe לבלוג זה ספציפית..
   אני מחזיק וכותב במספר בלוגים בנושאי שיווק באינטרנט
   את מוזמנת לצרף ולעקוב אחריי בגוגל פלוס- כל הפוסטים שלי משותפים גם שם.
   תסתכלי בתפריט הצדדי באתר ותראי את האפשרות.
   תודה

 8. אנידור כרגיל מאמר יפה ונכון , לבעיה שאתה מעלה יש קווים נושקים גם בשוק הSEO שלקוח מצפה שתקדם אותו ב700 ₪ ועוד הוא רוצה תוצאות תוך חודש ובדף ראשון, מרוב שיש כל כך הרבה בתחום הזה, זה גורם לפגיעה באיכות וכנ"ל גם בתוכן
  תודה 🙂

  1. אכן הבעיה גם רווחת בתעשייה הקידום ובשלל מקצועות האינטרנט, שכפי שציינתי, כולם באותה בעיה ללא תנאי סף כניסה.
   ממליץ לך גם לקרוא את המאמר הדומה שכתבתי על תעשיית הקידום לפני שנה בערך
   http://www.ad-media.co.il/2011/11/19/%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%A7-%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%96%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%AA%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D/

 9. לצערי הגדול אני לא מכירה כמעט אנשים שמעוניינים בתוכן איכותי. נתחיל מזה שכולם מדברים על שיווק, ולמרות שכולנו יודעים כלה למה נכנסת היא לחופתה, עדיין ניחשב לכותבי תוכן שיווקי גרידא ותו לא.
  אם את כותבת תקני, ואם את חכמה ומתנסחת במדויק וחזק, כל זה עדיין לא מביא לך לקוחות, בעיקר משום שאנשים היום לא רוצים איכות, הם רוצים נוכחות. אז למה לשלם?

  1. הי אילת
   בסופו של יום בכל הקשור לתוכן , ובעיקר בכל הקשור לתוכן דיגיטלי – המטרה העיקרית היא יצירת אינטראקציה עם הגולשים. אם התוכן "עושה את זה" לגולשים, והם משתפים את זה ומגיבים לתוכן – אז מדובר בתוכן רלוונטי שזוכה לסיגנלים חיוביים שגם תורמים לקידום שלו ושל אותו אתר ברשת.
   אנשים כבר התחילו להבין שצריך תוכן איכותי, הם פשוט לא מוכנים עדיין לשלם עליו.. 🙂

 10. מאמר מצוין ונוגע ביבלת הכואבת! כש"המסחרה" בעיצומה, ולכול מאמר מציעים לך 30 ש"ח!!!! ותפוקה של מאמר בחצי יום, הרי שהפטרת והוירוסים חוגגים. אך יש שבריר אור בקצה הזרנוק. אותם לקוחות ממורמרים בסוף מגיעים אליך ואליי. מתוסכלים, אך גם מבינים את משמעותו של תקצוב מותאם לעבודה מניבת תוצאות. התוכן הוא המלך, כותב המאמר – מלכה. הפנימו!!!

 11. כרגיל אצלך אנידור, כיף לקרוא.
  הבעיה היא הגם אלו של ה60-70 ש״ח הם לא להיט וניסיתי כמה וכמה.
  זו משימה ממש לא פשוטה למצוא כותב תוכן ברמה טובה, בלי קשר למחיר.

  1. תודה ודים
   מסכים אתך, זה לכאן ולכאן
   גם כתבים עם תכנים לא איכותיים יש בכמויות
   ויש כאן בהחלט עניין שנובע משני הצדדים –
   מצד אחד יש המון כותבי תוכן ללא ניסיון שמוכנים למכור את מרכולתם בגרושים ואז התוצרת אינה ראויה
   מצד שני הלקוחות לא רוצים לשלם יותר מדי (גם כי הם רוצים לחסוך או שהם נכוו בעבר מכותבי תוכן אחרים)

 12. מילים כדורבנות! תוכן זבל יש כמו שבל ולא צריך כותב מקצועי כדי להוציא 150 מילה "למען גוגל". מאמר איכותי דורש קצת יותר מזה ושווה יותר מזה ודווקא הענף הזה מנצל לרעה אנשים מוכשרים שבסך הכל רוצים להתפרנס בכבוד, לעבוד ולא להיות עבד.

  1. אבל כמו בכל תעשייה לצערנו הרב, תמיד יהיו מי שיורידו את המחירים
   אולי צריך להקשיח עמדות או להקשיח רף כניסה לתפקידים מסוימים.
   מצד שני, איך בדיוק ניתן להגביל מי יכול לספק שירותים כאלו.?

 13. נראה לי שהטעות שלך (ושל כותבי תוכן אחרים) היא בהנחה הבסיסית וההגיונית שהלקוח מעוניין בתוכן איכותי, רלוונטי או מקיף. ברוב המקרים, תוכן שנקנה בכמויות קטנות מיועד לאתר ולא להפצה – ולהיפך.

  מי שקונה 50-100 מאמרים, קונה את זה ברוב המקרים לצורכי קידום ולהפצות באתרים אחרים שאף אחד לא ממש קורא וגם אם מישהו קורה אותם, זה ללא ממש מעניין אותו – הוא "קנה קישור" ב – 20 שקל, עוד 100 כאלה הוא יהיה ראשון במילה X – פה מתחילה הבעיה.

 14. בתור מקדמת אתרים וכותבת תוכן שיווקי אני נתקלת בזילות המקצוע לעיתים קרובות.
  לי יש מחירים קבועים לכתיבת תוכן שיווקי איכותי. מי שזה לא מתאים לו נפרדת ממנו בידידות וברכת דרך צלחה.

  ולא – גם אם מזמינים כמות מאמרים המחיר לא יכול לרדת ל 30 ש"ח 🙂

  זהו – הוצאתי. תודה על הכתבה – מפרסמת גם אצלי ברשותך 🙂

  1. תודה על התגובה והשיתוף
   מסכים אתך, גם אני כזה ושולח לקוחות פוטנציאליים רבים לחפש מישהו שיסכים לעבוד ולנגן לפי החליל שלהם.
   אני כן חושב שאפשר להוזיל את המחיר בהזמנות קבועות וגדולות – במיוחד אם יש ספק שמספק עבודה קבועה…
   אבל בהחלט חשוב לעשות את תיאום הציפיות עם הלקוח.. אחר כך שלא יצפו שגם תכתבי, גם תערכי, גם תפיצי ברשת וגם תבני להם קישורים באותו מחיר 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
הזמנת מאמרים מהירה