מיתוג אישי ועסקי אונליין מתחיל קודם כל ביכולת שלכם לייצר תוכן

מיתוג אישי ועסקי  אחד המדדים המשפיעים ביותר על מידת ההצלחה של השיווק שלנו – היא מידת המיתוג שלנו וכמות העוקבים והמכרים שלנו בציבור.

   הרי כולכם מכירים את הסטטיסטיקות שפחות מ- 15% סומכים על פרסומות וכולם מעדיפים להסתמך על המלצות של גולשים וחברים ברשת לפני שהם מחליטים ממי לרכוש שירות או מוצר.

   לכן, ישנה חשיבות מכרעת לתהליכי המיתוג שלנו ברשת – ככל שיותר אנשים יכירו אותנו וייחשפו אלינו (באופן חיובי) – כך יגבר הסיכוי שיהיה מישהו שיוכל להמליץ עלינו.

   תמיד אני אומר שהרבה יותר קל לסגור לקוח שמתקשר אליך כשהוא כבר מכיר אותך לעומת לקוח שמתקשר לרחרח..  ובמקרה שלי לדוגמה, לקוח שמתקשר אליי למשרד ומתחיל לשאול על קידום בגוגל או על כתיבת תוכן לאתר, יהיה במרבית המקרים לקוח שעושה מחקר שוק וסיכוי      סביר שהוא גם לא יסגור אצלי  (לא באופן מוחלט, בכל זאת ניתן לסגור מדי פעם לקוחות שלא נחשפו אלינו בעבר אך הגיעו אלינו מגוגל והתרשמו).

   לעומת אותו לקוח, יש את הלקוחות שמתקשרים ומבקשים לשוחח עם אנידור.  לקוחות כאלה מן הסתם כבר נחשפו או שמעו עליי בעבר, כנראה שכבר קיבלו המלצה וסיכוי גבוה יותר שיהפכו ללקוחות.

יש מוצרים ושירותים שלא קונים בפעם הראשונה

לקוחות רבים שמגיעים אליי רוצים להקים קמפיינים בתקציבים שונים בגוגל, פייסבוק ושלל זירות ברשת האינטרנט.  חלקם הגדול משוכנע שברגע שיוקם קמפיין עם מודעה אטרקטיבית ודף שימשוך ויניע את הגולש – בכך הסתכמה עבודתנו והדרך להצלחה קצרה.   יש בהחלט מקרים שזה קורה, אך לא תמיד..  יש מקרים רבים בהם גולשים משוטטים ברשת ומחפשים מוצר או שירות כלשהו.

ברגע שייחשפו למוצר או לשירות שלכם  (לאתר / דף נחיתה שלכם), לא תמיד תתבצע רכישה באותו הרגע.  במקרים רבים יעדיף הגולש לבדוק קודם כל מי אתם לפני שיחליט לשלם – ובדיוק לשם כך נועד שלב המיתוג אונליין שלכם.

הגולשים כיום חכמים יותר וחשדניים יותר.  הם בודקים היטב למי הם משלמים (בעיקר הלקוח הישראלי) ועל כן דף נחיתה ללא בעלים או ללא דמות מוכרת / עסק מוכר שעומד מאחוריו – לא תמיד ייתן את המענה הרצוי.

מיתוג אישי ועסקי מתחיל בבניית אסטרטגיית תוכן

אחרי שהבנו שחשוב שיכירו אתכם, עכשיו נשאלת השאלה איך עושים זאת?

האלמנט המשמעותי והחשוב ביותר ברשת האינטרנט הוא ללא ספק תוכן.

תוכן הוא המלך אמרו לא פעם ואכן תוכן משמש למטרות רבות ומגוונות החל מקידום האתר שלכם במגוון מילות מפתח בגוגל וכמובן ביכולת להניע את הגולשים לפעולה ולהגדיל את המכירות באתרים שלכם.

אז נכון שבהחלט אפשר לייצר מכירות אונליין באמצעות קמפיין פרסום בגוגל ופייסבוק, אך לאורך זמן השקעה של כסף לבדו לא תעשה את העבודה.  חשוב גם לבנות את השם שלכם אונליין.

להלן כמה אסטרטגיות למיתוג אישי / עסקי אונליין המבוססות על תוכן:

 

מיתוג כמומחה בתחומכם:

כיום למילה מומחה כבר יצאה קונוטציה כמעט שלילית, בעקבות כל המומחים שצצים מכל עבר ומבטיחים לכם רווח כספי ענק בתוך כמה דקות וכו'..

אך מיתוג כמומחה הוא עדיין חשוב ולשם הקונוטציה החיובית, במקום מומחה אשתמש במונחים מוביל דעה או influencer.

ההגדרה של מוביל דעה או משפיע ברשת, היא בעצם דמות שפעילה מאוד בנישה מסוימת ומושכת אחריה עוקבים רבים שניזונים באופן שוטף מהמידע שאותה דמות מייצרת.  ניתן להיות מוביל דעה בשיווק באינטרנט (ואף בנישות ממוקדות בשיווק באינטרנט כמו גוגל פלוס, אנליטיקס, PPC  וכו'..). כמו כן ניתן להיות מוביל דעה בשלל תחומים אחרים (כל אחד בהתאם לנישה שלו (כלכלה, פוליטיקה, טכנולוגיה וכו')

על מנת למתג  את עצמכם כמומחה צריך שישימו לב אליכם וצריך לעשות זאת כל הזמן.. התחרות כיום גדולה וכמוכם יש המון מתחרים.  כולם רוצים להיות פופולאריים ואהודים ולא חסרות דרכים לעשות זאת אונליין.

כל הדרכים מתנקזות ליצירת תוכן באופן שוטף.  אותו תוכן חייב להיות ממוקד בנישה בה אתם פועלים וחייב לספק ערך אמיתי ומידע לגולשים.   אם לא יהיה כאן ערך ומידע חדש- אף אחד לא יתייחס אליכם.. עליכם לבנות את עצמכם כמובילי דעה וכפורצי דרך בתפיסה המחשבתית שלכם.

המומחיות שלכם חייבת להישען על בלוג אישי שלכם, שיעדכן כל הזמן בתכנים חדשים.  עליכם לבנות קהילת גולשים בבלוג שלכם – באמצעות הרשמה לרשימת תפוצה (דוא"ל) שכל גולש ישאיר על מנת לחזור ולקרוא מסרים חדשים בכל פעם.

בתוך הבלוג עליכם לארח את הגולשים ולייצר אצלם נאמנות.  עודדו גולשים להגיב על התכנים שלכם (הניעו אותם לפעולה) ותנו להם מענה לכל תגובה.

כמו כן עליכם להיות פעילים כל הזמן ברשתות חברתיות ולדאוג שהתכנים שלכם יופצו ולבנות קהילה סביב השם שלכם / העסק שלכם.   העסק שלכם חייב להיות מזוהה אתכם.

תדעו להיות זמינים ולתת מענה שוטף לשאלות בתחום שלכם

אחד המאפיינים הבולטים של מוביל דעה או מומחה בתחומו, הוא היכולת שלו להיות זמין ולתת מענה לשאלות גולשים בתחום העיסוק שלו.

ככל שתבנו את המיתוג שלכם בצורה טובה יותר וככל שתהיו פעילים ביותר זירות – כך תמצאו את עצמכם עונים ליותר שאלות גולשים שיראו בכם כמומחים ומובילי דעה בתחומכם.   זה דורש זמן אך זה שלב הכרחי בתהליך המיתוג שלכם.

היו זמינים בכמה שיותר זירות – בבלוג שלכם,  בפייסבוק שלכם, בפרופיל הלינקדאין, בגוגל פלוס, בקהילות ודפים שונים ברשתות החברתיות.

עליכם לנסות ולבנות כמה שיותר מערכות יחסים עם אנשים שונים בתעשייה שלכם ולהגדיל את החשיפה לתכנים שלכם.

נסו להיות פעילים בקבוצות וקהילות שונות, לתת מענה לשאלות גולשים,  תגיבו בבלוגים רלוונטיים בתעשייה שלכם כל הזמן ותנו מידע וערך.

תוכן עוזר לקדם אתכם בגוגל

על כך כתבתי רבות בעבר.  תוכן הנו האלמנט החשוב ביותר לקידום האתר שלכם.  הרבה דברים משתנים בגוגל אך דבר אחד לעולם לא משתנה – חשיבותו של התוכן.

באמצעות יצירת תכנים אטרקטיביים שייתנו מענה לגולשים ויתמקדו במגוון מילות מפתח – תוכלו למשוך טראפיק גדול של גולשים לאתר שלכם ממגוון ביטויים שונים.

על מנת למצוא את הביטויים הטובים להתקדם בהם בנישה שלכם, תוכלו לקרוא את המדריך שכתבתי לאחרונה על כלי מילות המפתח החדש של גוגל.

תכתבו מאמרים באתרים מובילים אחרים

עוד דרך נהדרת להגדיל חשיפה ומיתוג – היא לכתוב מאמרים אורחים באתרים אחרים ברשת.  בכל תחום תוכלו למצוא אתרים מובילים ובולטים שישמחו לקבל תכנים מקצועיים לאתר שלכם.

אחת הבעיות המרכזיות של רובנו היא שהאתר שלנו לרוב לא מאפשר לנו להגיע לחשיפה גדולה מדי.  כאן כדאי להיעזר ולהשתמש באתרים גדולים יותר שיכולים לחשוף אותנו לקהל נוסף שלא מכיר אותנו.

ככל שתכתבו באתרים רבים ומגוונים – כך תגדילו את מעגל האנשים שנחשפים אליכם.

אם התכנים שלכם יהיו טובים ובעלי ערך – אתם תרגישו זאת בימים שלאחר מכן כשעשרות גולשים יחלו לעקוב אחריכם בשלל הפרופילים החברתיים שלכם.

פוסט אורח שכתבתי באתר FEEDER וזכה לחשיפה של עשרות אלפי גולשים גם בדף הבית של אתר גלובס
פוסט אורח שכתבתי באתר FEEDER וזכה לחשיפה של עשרות אלפי גולשים גם בדף הבית של אתר גלובס

רשתות חברתיות וסיגנלים חברתיים

כיום הרבה יותר קל לבנות מיתוג אונליין באמצעות הרשתות החברתיות.

על מנת לבנות את השם שלכם, עליכם לייצר תכנים במגוון רשתות.

כפי שאמרתי הכל מתחיל ומתנקז לבלוג / לאתר שלכם.  שם תוכלו לייצר מגוון תכנים איכותיים שימשכו אליהם את הגולשים.

השאיפה שלכם היא לקבל כמה שיותר סיגנלים חברתיים והצבעות אמון מהגולשים.

ככל שתייצרו יותר אינטראקציה עם הגולשים באתר שלכם (הצבעות לייק / +1 ושיתופים ברשתות חברתיות, תגובות בתוך האתר / בלוג) – כך החשיפה לתכנים שלכם תגדל ועוד אנשים יראו את התכנים שלכם.

נסו להיות פעילים בכמה שיותר זירות (זה קשה, אך עם הזמן תלמדו אילו זירות אפקטיביות יותר עבורכם)..

תוכלו ליצור סרטונים ולהעלות אותם לערוץ היוטיוב שלכם,  לבנות מצגות ולהעלות ל- Slideshare  שלכם. אם שיווק ויזואלי בעזרת תמונות יכול לשרת אתכם – מומלץ להיות פעיל בפינטרסט או באינסטגרם למשל. בהיבט של מיתוג עסקי ועבודה מול קהילה בינלאומית, חובה להיות פעילים גם בלינקדאין ובגוגל פלוס.

מיתוג חייב להיות גם אופליין

אין עוררין על כוחו של שיווק אונליין, אך אם אתם רוצים לבנות מיתוג אישי ועסקי נרחב, עליכם להיות פעילים גם אופליין.  תלכו לכנסים (אם אפשר תקחו בהם חלק פעיל ואף תרצו בהם), תרצו במקומות שונים  (גם בחינם), נסו לכתוב כתבה לעיתון ולאט לאט תבנו את קהל העוקבים והממליצים שלכם.

חשוב להבין – תוכן הוא לא רק המילה הכתובה, תוכן הוא גם יצירה של מצגות, סרטונים, תמונות, אינפוגרפיות וכדומה.

לסיכום – מיתוג מתחיל וסובב סביב תוכן!

לא תוכלו לבנות את עצמכם כמובילי דעה אם לא תדעו לייצר תכנים אטרקטיביים שימשכו אחריהם גולשים ועוקבים.  יצירת תוכן איכותי ובעל ערך הופכת אתכם לאמינים יותר, ואמינות הולכת יד ביד עם היכולת להגדיל מכירות כיום.   אנשים לומדים לבטוח בכם באמצעות התוכן שאתם מייצרים.  יצירת התוכן על בסיס קבוע, מייצרת אצל הגולשים את התחושה שאתם מבינים בתחומכם, נכונים לעזור ושניתן לסמוך עליכם.

עליכם להסתכל על עצמכם כמוצר ולהביא למצב שאנשים רואים בכם כמורים ומדריכים.  ככל שתהיו יותר זמינים למענה לגולשים ותתנו יותר מידע וערך – כך תבנו את מותג חזק יותר לאורך זמן.

בעידן הדיגיטלי החברתי זו בדיוק המהות של שיווק חברתי – בו הגולשים הם אלו שיוצרים את הכוח השיווקי שלך ולמעשה משמשים כצבא משווקים התנדבותי.

תוכלו לצפות בסרטון קצר מתוך הרצאה שלי על חשיבות השימוש באנשים בתהליך השיווק שלנו:

 

אשמח לשמוע על דוגמאות והמלצות נוספות שיש לכם על מנת להגדיל את המיתוג שלנו ברשת באמצעות תוכן.

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

כולם תמיד אמרו לכם שאתם כותבים מדהים, אפילו המורה בכיתה ג' ציינה בתעודה שחיבורים כמו שלכם, היא, מעולם, במהלך מאתיים שנות עבודתה כמורה, לא

  פוסט זה מסכם לכם מהו "תיאור המטא"  או ה"מטא דסקריפשן", וכיצד ליצור אותו מדובר על תג HTML המשמש לתיאור תוכן דף אינטרנט. תיאור

בתור כותבי תוכן, זו האחריות שלכם לספק למשתמשים מידע בעל ערך וגם לקדם את המטרות השיווקיות של האתר שעבורו אתם כותבים, להדריך את הקוראים

תוכן הוא אחד הפרמטרים החשובים ב- SEO, את זה כולנו כבר יודעים. תוכן הוא המלך אומרת גוגל וכל איש תוכן וקידום בגוגל, אך מה

איך בוחרים נושאים למאמרים ומהר? איך מוצאים נושאים שיהיו רלוונטיים ללקוח הספציפי? אז אני אענה על זה מנקודת המבט הביקורתית שלי- זו עבודה של

בלי תוכן הכתוב היטב ואשר מספק ערך ויוצר מעורבות, הסיכויים שלכם לתפוס את תשומת הלב של קהל היעד שלכם נמוכים מאוד. אך מה האורך

הזמנת מאמרים מהירה