כתיבה עיתונאית  כתיבה עיתונאית היא תחום אשר קיים תקופה ארוכה מאוד וכמובן עוד הרבה לפני שבכלל חשבו על האינטרנט. זהו סגנון כתיבה ייחודי שבמידה רבה אינו דומה לשום סגנון או טכניקת כתיבה אחרת, מהות התוכן העיתונאי שונה כמו
גם המדיומים בהם הוא מתפרסם. נכון לומר שבעידן האינטרנט והתקשורת הדיגיטלית גם הכתיבה העיתונאית השתנתה ולקחה כיוונים אחרים במקרים רבים, כמו שיהיה נכון לומר כי פעמים רבות ההבדל בין כתיבה עיתונאית לבין
  כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט מטשטש.

  במובנים רבים כתיבה עיתונאית כוללת מאפיינים דומים להיבטי כתיבה אחרים – כמו למשל כתיבת תוכן שיווקי או מאמרים אינפורמטיביים לאתרי אינטרנט – אך בו זמנית מדובר על סגנון שונה וייחודי שמחייב התייחסות שונה
מתחומי הכתיבה שהוזכרו לעיל ותחומים אחרים.

לא רק לעיתונות מודפסת

נקודה חשובה שיש להבהיר כאשר מדברים על כתיבה עיתונאית במציאות התקשורתית והטכנולוגית שאנו חיים בה כיום, היא שהכוונה היא לרוב לא בין כתיבה לעיתון מודפס (פרינט) לעומת כתיבת תוכן לאינטרנט, הכוונה היא להבדל בין המהות והייחודיות של הכתיבה העיתונאית לעומת מדיומים אחרים של כתיבה.

היום כמעט לכל עיתון, בייחוד המרכזיים והפופולאריים ביותר, יש אתר אינטרנט שכולל את רוב אם לא כל התכנים שמודפסים במהדורת הפרינט. כמו כן, יש אתרים חדשותיים רבים אשר מציעים לגולשים ידיעות חדשותיות לכל דבר ועניין ואין להם בכלל מהדורת פרינט פיזית. כך שכתיבה עיתונאית היא לאו דווקא פונקציה של המדיום בו התוכן מתפרסם.

מאפיינים מרכזיים של כתיבה עיתונאית

עיתונאים וכותבי תוכן אשר מספקים תכנים לגורמי עיתונות וחדשות למיניהם, צריכים באופן כללי להכיר את מבנה מערכת העיתון או ניהול התכנים באתר הרלבנטי, להכיר את שיקולי הפרסום של תכנים מסוימים, להסתמך על מקורות מידע מהימנים וכן הלאה. אך מעבר לאלו, יש מאפיינים מסוימים של כתיבה למטרות עיתונאיות אשר מגדירים את התחום המיוחד הזה.

 

 

 

 

 

מעבר לאלו, כתיבה עיתונאית מחייבת שמירה על מסגרת כמות המילים המוגדרת (גם כתיבת תוכן שיווקי או כללי מוגבלת לעיתים, אך לא תמיד בצורה מחייבת כ"כ כמו עיתונות). שמירה על שפה תקינה ומתאימה היא קריטית, שימוש בכותרות מושכות והיבטים שונים של מתן ערך לקוראים.

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *