כלליתוכן לאתרתוכן שיווקי

כתיבת פרופיל חברה

  פרופיל חברה הוא טקסט המתאר בקצרה את החברה ואת המוצרים או   השירותים העיקריים שהיא מספקת. טקסטים מסוג זה משמשים בתור כרטיס  הביקור של החברה אותו היא מציגה כלפי לקוחות פוטנציאליים, משקיעים ומתחרים. פעמים רבות יש לטקסט זה השפעה מכרעת לגבי החלטות עסקיות הנוגעות בחברה.

אחד השימושים העיקריים של פרופיל חברה הוא שילובו באתר האינטרנט העסקי, ובמיוחד בדף הבית ובדף "אודות". שני דפים אלו הם הדפים החשובים ביותר מבחינה תדמיתית, כיוון שאלו הדפים שמבחינה סטטיסטית יקראו על ידי המספר הגדול ביותר של גולשים. מסיבה זו הם צריכים לכלול כתיבה שיווקית מקצועית ואיכותית.

כיצד לכתוב פרופיל חברה?

כתיבת תוכן לפרופיל חברה צריכה להעביר את המסרים השיווקיים החשובים ביותר, בצורה ברורה וקולחת. פרופיל חברה צריך להיות מתואם באופן מושלם עם האמצעים השיווקיים הנוספים בהם עושה החברה כגון פרסומות, מיתוג ועיצוב גרפי. אחד מתפקידיו הוא למנף את האסטרטגיה השיווקית הכוללת של העסק.

מבחינת מרכיביו של פרופיל חברה הרי שהוא יכול לכלול את הייחוד של החברה ויתרונותיה על פני המתחרים, או הנישה המיוחדת שהיא תופסת בתחומה. אפשר לכלול בו מעט פרטים אודות ההיסטוריה של העסק כאשר יש לדבר ערך שיווקי. דוגמא לכך היא בחברות ותיקות בשוק, כאשר השנים הרבות משדרות אמינות ויציבות.

פרופיל חברה – העברה מתומצתת של מסרים שיווקיים

אין חוקים מוחלטים לגבי כתיבת פרופיל חברה, אך ישנם עקרונות שהנסיון מראה כי כדאי לשמור עליהם, ובראש ובראשונה עקרון התמצות. רצוי שהטקסט לא יהיה ארוך מדי, כדי שלא יעייף את הקוראים לפני שהגיעו למסרים החשובים. אפשר לפרט לגבי נושאים כגון חזון החברה וכדומה, אך אין צורך להיכנס לפרטים מייגעים.

אופי כתיבת פרופיל חברה צריך להיות כתיבה שיווקית מצומצמת וקריאה, שעוטפת את המסרים השיווקיים בתוכן מושך. מספר המסרים המועבר בטקסט מוגדר מראש, ויש לחזור עליהם בצורות שונות. לשימוש בהומור יכולה להיות השפעה חיובית על זכירות הטקסט, אך כמובן שאין להפריז בכך כדי לא ליצור רושם בלתי רציני.

טקסט אפקטיבי – הסוד הוא בעריכה

כתיבת תוכן שיווקי איכותי אינה תלויה אך ורק ברעיונות המובעים בו או במילים בהן בוחרים לנסח רעיונות אלו, אלא במידה רבה מאוד גם בעריכה נכונה. ניסוח מדוייק של כותרות המסכמות את הנאמר בפסקאות השונות הוא כלי יעיל לארגון המידע אצל הקורא. שמירה על שורות קצרות וקריאות תורמת גם היא ליצירת פרופיל חברה קריא ומסודר.

עריכת תוכן פרופיל חברה צריכה ליצור רצף והמשכיות בין הפסקאות בצורה שתהיה "שקופה" עבור הקורא. כיוון שלא מדובר בסיפור אלא באוסף של מסרים שיווקיים אותם מבקשים להעביר, צריכה עריכה חכמה לארגן את המסרים כך שהקורא לא ירגיש שמלעיטים אותו במידע, אלא שהתפתחות הטקסט היא טבעית והגיונית.

פרופיל חברה – הקול האישי של החברה

לסיום, חשוב לזכור כי פרופיל חברה נתפס אצל הקורא בתור ה"קול" של החברה, ולכך יש חשיבות עצומה בתגובה הרגשית שלו כלפיה. משום כך צריך לבחור בקפידה באיזה טון דיבור ינוסח הטקסט. איפיון טון הדיבור נעשה על ידי שימוש באוצר מילים ספציפי, דיבור בגוף ראשון ("אנחנו") לעומת גוף שלישי ("החברה"), ואמצעים נוספים.

מכל הדברים שנאמרו ברור ללא כל ספק כי כתיבת פרופיל חברה אינה מלאכה קלה, ומאוד לא מומלץ לנסות לעשות אותה באופן עצמאי. כדי להשיג את התוצאות האפקטיביות ביותר יש צורך להיעזר בשירותי קופירייטינג מקצועיים, שידעו להגדיר את המסרים ולנסח אותם ביעילות. מומלץ ביותר לפנות אל חברת תוכן בעלת נסיון ספציפי בכתיבת פרופילים.

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

admedia

AD תוכן ומדיה - שירותי תוכן לאתרים כתיבת תוכן לקידום אתרים, כתיבת תוכן שיווקי דפי נחיתה, ניוזלטרים, דפי בית ואודות.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
הזמנת מאמרים מהירה