כלליעורך תוכןתוכן לאתר

Phrase rank וחשיבותו בניהול התוכן באתר

Phrase rank
Phrase rank

לפני כמה זמן פנה אלי לקוח בהתייעצות לגבי קידום האתר שלו.

העסק שלו היה מקום שמשמש ביומיום שלו בתור גן בוטני לגידול צמחים וחיות, כשבמקום ניתנת אפשרות גם לקיום אירועים כגון בר מצווה , כנסים וכדומה.

האתר היה מקודם בביטויים רבים הקשורים לגן בוטני וכדומה , אך הלקוח לא הבין מדוע הוא אינו מקודם במילות מפתח רלוונטיות לאירועים במקום כגון בר מצווה וכדומה, על אף שיש לו דפי נחיתה מובנים באתר והם מכילים תוכן וקישורים נכנסים.

אתם יודעים מהי הבעיה העיקרית של הלקוח?   התשובה נמצאת במונח  Phrase rank.

.

איפה מתחילה הבעיה?

קידום אתרים באינטרנט הנו תחום שמשתנה ומתעדכן באופן שוטף.  בכל פעם גוגל עורכים עדכונים ושינויים באלגוריתם על מנת להפוך את התוצאות שלהם לרלוונטיות יותר, ובכל פעם מחדש מקדמי אתרים מוצאים את הדרכים להתמודד עם השינוי ולקדם את האתרים שלהם בהתאם.

אחת הבעיות עד 2007 הייתה שתוצאות החיפוש החלו לאבד מהרלוונטיות שלהם בעקבות ניסיונות מניפולציה של מקדמי אתרים לקדם מילות מפתח באמצעות שימוש עודף בצפיפות מילות מפתח בדף.   השיטה הייתה פשוטה, מקדמי אתרים בנו דפי נחיתה מלאים ומשובצים בעודף מילות מפתח.  את דפים אלה הם קידמו באמצעות קישורים מרובים לכל דף לקידום מילות מפתח.

האלגוריתם של גוגל, שעד אז התבסס בעיקר על דירוג ה- Page rank שמתבסס על כמות ואיכות הקישורים הנכנסים לאתר – התייחס לכמות הקישורים הגבוהה ולשימוש החוזר במילת המפתח בתור פרמטר חשוב בקידום וכך קידם דפים ברשת.

הבעיה נוצרה כאשר מקדמי אתרים החלו לזבל את הרשת במלא דפים שלא מעניקים ערך רב בתוכן שלהם ורק משתמשים בזיבול מילות מפתח בדפים באתר שלהם.

.

איך גוגל פתר את זה? Phrase rank.

.

Phrase rank

בשנת 2007 הוסיף גוגל עדכון חשוב מאוד לאלגוריתם דירוג התוצאות שלו – Phrase rank.

אלגוריתם ה- Phrase rank מבוסס על התייחסות לצירופי מילים וניתוח מילות מפתח רלוונטיות באתר.   כשהגולשים מחפשים שאילתות בגוגל, הם לרוב יחפשו מגוון רחב של ביטויים ולא רק מילת מפתח אחת ספציפית.

כך גוגל החל לבצע אינדוקס של צירופי מילים שכיחים באינטרנט והחל למפות צירופי מילים נוספים הקשורים אליהם.   גוגל מזהה תבניות וצירופי מילים שחוזרים בתדירות גבוהה ואוגר מידע על כל הדפים והאתרים שמכילים צירופי מילים רלוונטיים אלו.

האלגוריתם גם יודע לחזות ביטויים נוספים שעלולים להיות רלוונטיים למילות המפתח.  למשל אם באתר שלכם יש את מילת המפתח שיווק באינטרנט, סיכוי טוב שגם הביטוי שיווק ברשת חברתית או קידום בפייסבוק יופיע באותו עמוד.  גוגל מצפה לראות בעמודי התוכן שלכם מילות מפתח וביטויים רלוונטיים נוספים, על כן יש חשיבות גבוהה לשיבוץ צירופי מילים רלוונטיים נוספים.

.

אז איך פותרים את הבעיה של הלקוח שלנו?  קראו בפוסט ההמשך על:

היררכיית תוכן בעזרת Phrase rank

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

anidor

אנידור חקק, מנכ"ל AD תוכן ומדיה, המספקת שירותי כתיבת תוכן, מנכ"ל היידה דיגיטל - המספקת שירותי קידום אתרים ושיווק דיגיטלי. מהנדס תעשייה וניהול, בלוגר ומרצה בנושאי אסטרטגיה לשיווק דיגיטלי, כתיבת תוכן, קידום אתרים, מדיה חברתית.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
הזמנת מאמרים מהירה