בפוסט הקודם למדנו על אלגוריתם ה- Phrase rank והשימוש בו לבדיקת רלוונטיות של אתרים ודפי נחיתה – למילות מפתח המקודמות בהם.

בפוסט זה נלמד כיצד נשתמש נכונה ב- Phrase rank לקידום מילות מפתח רבות באתר שלנו וכיצד נוכל להפוך את האתר שלנו לבר סמכא ומהימן במילות מפתח רבות , בעיני גוגל.

.

בנייה היררכית של תוכן באתר
בנייה היררכית של תוכן באתר

 

בניית תוכן היררכי באתר:

המטרה שלנו היא לבנות ולחלק את מילות המפתח באתר שלנו בצורה היררכית – כך שמילת המפתח הראשית תקודם בדף הבית,  מילות מפתח תחרותיות חשובות ימוקמו על גבי תפריט הקטגוריות הראשיות, וצירופי מילים רלוונטיים נוספים יופיעו בתתי הקטגוריות וביתר דפי האתר.

אפשר לקבוע מילת על לקידום – למשל ביטוח – לשיבוץ בדף הבית.

חיזוק המילה ייעשה באמצעות כתיבת מאמרים על תתי הנושאים.

את מילות המפתח נחלק לפי 3 שכבות מהמילה הראשית ועד לצירופי המילים הרלוונטיים למילות המפתח.

ניקח לדוגמא אתר ביטוח.

שכבה 1 – מילת על: ביטוח.

שכבה 2 – קטגוריות ראשיות (לחיזוק מילת המפתח הראשית): ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח חיים כדומה.

שכבה שלישית: נדל"ן, סוכן ביטוח, חברת ביטוח, פנסיה, כושר עבודה וכדומה..

למעשה אם אנחנו מקדמים את הביטוי ביטוח, אנחנו מקדמים גם את כל המילים תחתיו.

.

מציאת צירופי מילים וביטויים רלוונטיים:

בחירת מילות המפתח וצירופי המילים שיקודמו באתר נעשית בעזרת הכלים של גוגל.

הכלי הראשון שמומלץ להיעזר בו הוא כלי מילות המפתח של גוגל למציאת מילות המפתח שיש להן הביקוש הרב ביותר של חיפושים.  לקריאה איך עושים זאת –  מחקר מילות מפתח.

.

הכלי השני שמומלץ להיעזר בו הוא תיבת החיפוש של גוגל.

בעת הקלדת שאילתת חיפוש בתיבת החיפוש הראשית של גוגל,  גוגל אוטומטית מציע לנו הצעות למילות מפתח וביטויים נוספים שהגולשים מקלידים לרוב – זוהי כבר המלצה ראשונה עבורכם לביטויים ומילות מפתח שגוגל מזהה כרלוונטיים למילת המפתח הראשית שנבחרה.

בנוסף גוגל מציע לנו מילות מפתח נוספות.   בהקלדת מילת מפתח בתיבת החיפוש, מוצעים עוד ביטויים וצירופי מילים רלוונטיים בתחתית כל דף תוצאות חיפוש.  גוגל מציג זאת תחת: "חיפושים הקשורים ל:מילת המפתח".

את צירופי המילים שמוצעים לנו על ידי גוגל לצד מילים נרדפות ורלוונטיות נוספות – יש לשבץ בדפים השונים באתר שלכם לפי השלבים הבאים.

 

מבנה היררכי של תוכן באתרלמה היררכיית תוכן באתר חשובה?

לא כל הדפים באתר שלכם בעלי אותה רמת חשיבות.  יש דפים שחשוב יותר לקדם ומקומם בהיררכייה של האתר צריך להיות גבוה יותר.

הנחת היסוד צריכה להיות שככל שדף חשוב יותר – הוא יהיה קרוב יותר לדף הבית של האתר.  דף הבית הוא הרי הדף החשוב והחזק ביותר (וגם זה שבדרך כלל יקבל הכי הרבה קישורים).  אי לכך, בהתאם לעיקרון ה- Trust באתרים- ככל שדף מסוים מהאתר  יהיה במרחק קישורים קרוב יותר לדף הבית – כך חשיבותו גדולה יותר בעיני גוגל ובעיני האתר.

המטרה שלנו בעת תכנון היררכיית תוכן באתר – היא לוודא שכל דף נמצא במרחק של עד 5 קישורים לכל היותר מדף הבית.

כמובן שצריך להיות קשר נושאי בין התכנים והדפים בכל קטגוריה.  גוגל מצפה ומחפש רלוונטיות של תכנים והבנה טובה יותר של מיפוי התכנים ומילות המפתח באתר.

זה נשמע קל ופשוט בתכנון אתר תוכן, אך במידה ומדובר באתר של חנות מכירות , נדרשת עבודת תכנון רצינית – בה יש לוודא שלא נוצרות כפילויות תוכן בשל הופעת מוצר במספר קטגוריות שונות.

.

שלבים:

להלן דוגמא לעץ מבנה אתר:

היררכיית תוכן באתר

 

אז מה הפתרון לבעיה של הלקוח שלנו?

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *