כלליעורך תוכןתוכן לאתר

פתרון לבעיית הלקוח מהפוסט הראשון – Phrase rank

 

Phrase rank
Phrase rank

עכשיו בואו נחשוב יחדיו לגבי הבעיה של הלקוח שפנה אליי בפוסט הראשון לגבי ייעוץ קידום אתרים לאתר הגן הבוטני שלו.  באתר שלו ישנם מאות דפים שונים שעוסקים בנושא צמחים וגן בוטני.   לעומת כל הדפים המרובים הללו יש דף נחיתה אחד שעוסק במילה בר מצווה.

עכשיו בואו נחשוב בהיגיון..   איך אנחנו מצפים שאתר שכל הדפים שלו מדברים על גן בוטני – יהיה מקודם בביטוי כמו בר מצווה שמהווה מחט בערימה של שחת, בים של דפים העוסקים בכלל בנושא לא קשור כמו גן בוטני.

.

כאשר גולש מחפש ביטוי או צירוף מילים כלשהו בגוגל, גוגל יחפש בכמה מדפי האתר יופיע אותו ביטוי וצירופי מילים דומים לו (מקבוצת צירופי המילים המקודמים באתר).  ככל שבדף באתר שלכם יהיו יותר ביטויים קשורים ורלוונטיים וככל שיהיו יותר דפי תוכן באתר שמזכירים את הביטוי וצירופי מילים דומים ורלוונטיים לו – כך הציון של הדף שלכם והקידום שלכם בביטויים אלה יגדל.

.

עבור גוגל קידום אתרים לא תמיד מצריך שתהיה חזרה מרובה על מילת המפתח שמקדמים.   במידה ותעשו שימוש נכון ומושכל בביטויים נרדפים וביטויים רלוונטיים אחרים – עדיין ציון איכות ורלוונטיות הדף שלכם למילת המפתח יהיה גבוה.

.

אלגוריתם ה- Phrase rank נועד קודם כל לשפר את הרלוונטיות והאיכות של תוצאות החיפוש.  באמצעות צירופי המילים שמופיעים בתוכן הדפים באתר שלכם , לומד מנוע החיפוש את היחסיות בין מילות מפתח באתר שלכם ומהם ההקשרים בין מילים באתר שלכם.

כך גוגל יוכל לקבוע אם אתם אתר מהימן ובר סמכא בתחומו.  ככל שיהיו לכם יותר דפי תוכן הרלוונטיים בביטויים ובצירופי מילים למילת המפתח הראשית – כך האתר שלכם יקבל ציון Phrase rank גבוה יותר.

.

מדדים חשובים נוספים:

.

LSI: מדד הבודק מילים נרדפות וקישור בין תכנים ומילות מפתח באתר.  שימוש במילות מפתח נרדפות ורלוונטיות בכיתוב בדפי תוכן נוספים באתר, על גבי תמונות, סרטונים ועל גבי קישורים נכנסים ויוצאים.    כדאי לקדם מגוון מילים נרדפות ורלוונטיות בקישורים נכנסים ויוצאים.

.

Trust rank: כשגוגל חיפשו דרך נוספת לייעל את איכות התוצאות שלהם, הם הבינו שניהול מנוע חיפוש דמוקרטי בו לכל אתר יש זכות הצבעה  (קישור) הנו דבר בעייתי ומומלץ להסתמך על כמה אתרים שייבחרו מראש.

גוגל בחרו קבוצה של מספר אתרים שהם מגדירים אותם כאתרים ברי סמכא ומהימנים.   ככל שהאתר שלנו יהיה יותר קרוב בקישורים לאתרים אלו – כך האתר שלנו יהיה קרוב יותר לצלחת וייהנה מאמינות (Trust rank) גבוה יותר ויהיה מקודם יותר.

אף אחד לא יודע בדיוק מיהם אותם אתרים ואילו אתרים מוגדרים כברי סמכא בכל תחום – אך המטרה שלנו להיות כמה שיותר קרובים לאותם אתרים שגוגל סומך עליהם.

גוגל מעריך שאותם אתרים טובים יקשרו לאתרים טובים נוספים ברשת ולא יקשרו לאתרי זבל וספאם.    על כן, אלגוריתם זה למעשה יוצר רשת של קשרים ו"קומבינות" – ככל שנהיה יותר קרובים לקבלת קישורים מאתרים אלו כך נחשב אמינים יותר.

ככל שנהיה רחוקים יותר  – כך הסיכוי לאמינות האתר שלנו פוחת.

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

anidor

אנידור חקק, מנכ"ל AD תוכן ומדיה, המספקת שירותי כתיבת תוכן, מנכ"ל היידה דיגיטל - המספקת שירותי קידום אתרים ושיווק דיגיטלי. מהנדס תעשייה וניהול, בלוגר ומרצה בנושאי אסטרטגיה לשיווק דיגיטלי, כתיבת תוכן, קידום אתרים, מדיה חברתית.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
הזמנת מאמרים מהירה