הכפלת תוכן

יש הרבה סיבות לכך שהאתר שלכם אינו מוצג כראוי בתוצאות החיפוש ואינו מקודם.

סיבות רבות טמונות בטעויות אנוש של בעלי האתרים, שאינם משתמשים בשירותי קידום אתרים מקצועי.   אחת הטעויות החמורות שפוגעות באתרים היא הכפלת תוכן.

במאמר זה נסקור מהי הכפלת תוכן, כיצד היא נגרמת ומהן הדרכים לזהות תופעה זו ולטפל בה?

.

הכפלת תוכן
הכפלת תוכן

מהי הכפלת תוכן?

יש שני סוגים של הכפלות תוכן שיש להתייחס אליהן:

הכפלת תוכן באתר:

.

הכפלת תוכן באתר, מתארת מצב בו מנוע חיפוש מזהה ומאנדקס 2 דפים שונים עם תכנים זהים.   אחד המקרים הנפוצים ביותר ברשת הם הכפלה של דף הבית באתר.

טעות זו נגמרת כתוצאה מטעות חמורה שמתחילה כבר בתהליך בניית הדפים באתר וכתובות ה- URL  באתר , וממשיכה בקידום שגוי.

מקרה זה קורה כאשר כתובת דף הבית הראשית מופיעה בשתי כתובות URL  שונות (ובמקרים מסוימים גם יותר משתיים).   כתובת אחת תופיע בתור הכתובת הראשית של האתר   ( למשל  http://www.ad-media.co.il ) וכתובת דף הבית אחרת תופיע עם סיומת דף כמו למשל    ad-media.co.il/default.html או  עם סיומת  /index.html  למשל.

.

כאמור, תופעה זו יכולה להיגרם כתוצאה מתכנון לקוי של דפי הבית, שבהמשך מלווה בקידום מוטעה שבא לידי ביטוי בכך שמהלוגו באתר יוצא קישור לכתובת עם סיומת default במקום לכתובת הראשית של האתר – דבר שגורם לפיצול של דף הבית ולהחלשה של כל דף בפני עצמו ובנוסף כמובן להכפלת תוכן.

.

הכפלת תוכן פחות חמורה באתר, יכולה להיגרם כטעות אנוש בהעתקה של תכנים בין עמודים שונים.  למשל פסקת תוכן שחוזרת בכל אחד מהדפים ויוצרת הכפלה.

.

הכפלת תוכן נוספת באתר יכולה להיגרם באמצעות רכיבי קוד שיוצרים בעיה באינדוקס הדפים – למשל בשימוש בפרמטרים שונים במסגרת כתובת הדף ובשימוש ב- session id.

.

מקרה נוסף של הכפלה יכול להיגרם בעת מעבר לאתר חדש ואתו מעבר לכתובות אתר חדשות.   הפתרון למקרה זה יהיה באמצעות הפניות 301 – שמומלץ לעשות בעזרת שירותי קידום אתרים מקצועי.

לימוד קידום אתרים יכול להיעשות באופן עצמאי – אך בשל הזמן הרב שזה אורך מומלץ שתיקחו את שירותיה של חברת קידום אתרים.

.

הכפלת תוכן בין אתרים

הכפלת תוכן החמורה ביותר היא הכפלת תוכן בין אתרים – ובמילים אחרות – העתקת תכנים.  אחת הבעיות הקשות ביותר במדיה הפרוצה הזאת שנקראת אינטרנט – היא שהכול פתוח לעיני כולם וכך גם התכנים הייחודיים שאתם כותבים באתר שלכם.

בעיה זו יוצרת פתח לכל אחד להעתיק כאוות נפשו מאמרים ותכנים מאתרים אחרים.

הבעיה מחמירה כשגוגל מאבחן זאת ועשוי לזהות ולהאשים אתכם בהעתקת תוכן – דבר שעלול לגרום להענשה של האתר שלכם והעלמתו מתוצאות החיפוש!!!

כן , כן , עד כדי כך גוגל מעניש אתרים שמכפילים תוכן ולפעמים הוא מעניש יותר מאתר אחד.  חמור מכך, הוא שפעמים רבות גוגל גם אינו מזהה מיהו האתר עם התוכן המקורי (קחו למשל קטעים מהתנ"ך שמפורסמים ברשת – לכו תגידו מי היה הראשון..   –  האתר הראשון שהעלה את התוכן הוא לאו דווקא המקור שלו).

.

איך מאבחנים הכפלת תוכן?

לגבי הכפלת תוכן באתר שלכם – עליכם להבחין שדף הבית שלכם או דפים אחרים אינם משוכפלים ומציגים תוכן זהה כפי שתיארתי במקרה בתחילת המאמר.

שימו לב לאיזה דף מפנה הקישור שעל גבי הלוגו של האתר שלכם.

.

לגבי הכפלת תוכן ברשת –  הדרך הראשונה והפשוטה ביותר לבדוק אם מעתיקים את התכנים שלכם תהיה באמצעות שורת החיפוש של גוגל.

העתיקו 2 משפטים מהמאמר שלכם וחפשו אותו  בתוך "  "  בשורת החיפוש.

התוצאות שיופיעו הן כנראה המעתיקים שלכם.

.

ישנו כלי נוסף שאפשר באמצעות לבדוק הכפלת תכנים – אתר  copyscape.

איך נלחמים בהכפלת תוכן?

במידה ונקלעתם לסיטואציה בה דף הבית שלכם משוכפל – הפתרון הטוב ביותר יהיה להוסיף את תגית קאנוניקאל לחלק העליון של הקוד באתר שלכם (head).  תגית זו "מדווחת" למנוע החיפוש איזה כתובת מתארת את הדף האמיתי והמקורי – וזה שיש להתייחס אליו ולאנדקס אותו.

תג קאנוניקאל ייראה למשל כך:

<link rel="canonical" href="http://www.ad-media.co.il/">.

.

במידה וזיהיתם אתר שמעתיק מכם , אתם בגדול בבעיה, כי כמו שאמרתי לא תמיד גוגל יודע מיהו המקור של התוכן.   אתם יכולים לשלוח מכתב שמבקש מהמעתיק בצורה נחמדה להסיר את התכנים או במקרה הפחות טוב לפחות להוסיף קישור וקרדיט למאמר המקורי באתר שלכם.

אתם יכולים גם לנסות לתבוע , אבל זה כבר סיפור אחר והוא לשיקולכם.

.

בכל מקרה , עשו לי טובה, אל תעתיקו תכנים, זה פגיעה בזכויות יוצרים וזה מבזה אתכם.  ואם זה לא מספיק לכם – אתם עלולים להיענש.

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

כולם תמיד אמרו לכם שאתם כותבים מדהים, אפילו המורה בכיתה ג' ציינה בתעודה שחיבורים כמו שלכם, היא, מעולם, במהלך מאתיים שנות עבודתה כמורה, לא

  פוסט זה מסכם לכם מהו "תיאור המטא"  או ה"מטא דסקריפשן", וכיצד ליצור אותו מדובר על תג HTML המשמש לתיאור תוכן דף אינטרנט. תיאור

בתור כותבי תוכן, זו האחריות שלכם לספק למשתמשים מידע בעל ערך וגם לקדם את המטרות השיווקיות של האתר שעבורו אתם כותבים, להדריך את הקוראים

תוכן הוא אחד הפרמטרים החשובים ב- SEO, את זה כולנו כבר יודעים. תוכן הוא המלך אומרת גוגל וכל איש תוכן וקידום בגוגל, אך מה

איך בוחרים נושאים למאמרים ומהר? איך מוצאים נושאים שיהיו רלוונטיים ללקוח הספציפי? אז אני אענה על זה מנקודת המבט הביקורתית שלי- זו עבודה של

בלי תוכן הכתוב היטב ואשר מספק ערך ויוצר מעורבות, הסיכויים שלכם לתפוס את תשומת הלב של קהל היעד שלכם נמוכים מאוד. אך מה האורך

הזמנת מאמרים מהירה