כלי מילות מפתח

מילות מפתח

הפרמטר החשוב ביותר בקידום אתרים הנו מילות מפתח.

בכל תחומי החיים אנו למדים על תמורות בכל תחום לפי דרישות הביקוש וההיצע בו.

בקידום אתרים אנו מודדים זאת לפי מילות המפתח בכל אתר.

מטרתנו למצוא מילות מפתח להן יש ביקוש רב של מחפשים ברשת מצד אחד, ומצד שני תחרות יחסית קטנה.

.

היצע נמוך + ביקוש גבוה = כדאיות קידום למילת מפתח.

.

אז מהן מילות מפתח בעצם?

מילות מפתח הן בעצם מילים וביטויים שהגולשים מחפשים במנועי החיפוש על מנת לקבל מידע ולגשת לאתרים בתחומים שונים.   בהתאם לכמות החיפושים וכמות הפעמים בהן מוזכרות מילים נקבע ניקוד לכל מילת מפתח על ידי מנוע החיפוש.

.

בחירת מילות מפתח

בחירת מילות מפתח צריכה להיעשות במיקוד לתחום העיסוק שלנו ולחיפושי הגולשים ברשת.  מטרתנו לשבץ באתר מילות מפתח שיהיו בשימוש ובשפת הגולשים.

המשימה הראשונה שלנו היא לזהות את מילות המפתח הרלוונטיות לאתר שלנו.

.

ביקוש

בשלב ראשון נחפש מילות מפתח שיש להן ביקוש רב של מחפשים בגוגל.

עלינו להיכנס לכלי מילות המפתח של גוגל.

כלי מילות מפתח
כלי מילות מפתח

.

כעת נקליד את מילת המפתח הראשית של העיסוק שלנו.  לדוגמה:  במקרה של בלוג זה, מילת המפתח הראשית תהיה "כתיבת תוכן" ואותה נרשום בשדה – "מצא מילות מפתח".

עלינו לוודא שבשדה של "מיקומים" רשום את המדינה בה אנו רוצים לבדוק את הביקוש,  ובשדה של "שפות" רשום את השפה המבוקשת.  במקרה שלנו נרשום "ישראל" ו- "עברית".  כעת נקליד את האותיות בתיבה מולנו ונלחץ על "חפש".

.

 

מילות מפתח
מילות מפתח

בשלב זה תופיע רשימת ביטויים קשורים שגוגל מציע לקידום , ממוינת לפי הפרמטרים הבאים:

.

מילת מפתח – מילת המפתח המוצעת לנו

.

תחרות – גובה התחרות על קידום מילת המפתח (מתייחס לתחרות בקידום ממומן בלבד ולא בקידום אורגני.

..

חיפושים גלובליים חודשיים – הגדרת גוגל: הממוצע המשוער של שאילתות המשתמש למילת מפתח ב-Google.co.il  שבוצעו במהלך 12 חודשים. נתונים אלה ספציפיים לבחירת סוג ההתאמה של מילות המפתח שלך.

.

חיפושים מקומיים חודשיים – הגדרת גוגל: אם תציין ארץ או שפה עבור החיפוש שלך, זהו הממוצע המשוער של מספר שאילתות המשתמש למילת המפתח, שבוצעו במהלך 12 חודשים, בארצות או בשפות אלו. נתונים אלה ספציפיים לסוג ההתאמה שבחרת למילות המפתח שלך

.

..

סוגי התאמה:

נתון חשוב שנוסף שיש לבדוק הוא סוג התאמת מילות מפתח.

שימו לב בצילום מסך המצורף – בצד ימין של המסך.

עלינו לבחור איזו התאמה של מילת מפתח נבחר.  ישנן שלוש אופציות:

.

התאמה נרחבת: ברירת המחדל של החיפושים. במצב זה אנו בודקים את האופציה המקיפה ביותר שתכלול את כל הביטויים הרלוונטיים למונח שרשמנו.

למשל אם בחרנו את הביטוי "כתיבת תוכן" – המודעה תופיע גם כשיחפשו "כתיבת דואר אלקטרוני"  או "תוכן לאתרים" למשל.

.

התאמה מדויקת: בבחירה במצב זה, יופיעו התוצאות של החיפושים המדויקים של הביטוי בלבד.  רק מי שחיפש את הביטוי "כתיבת תוכן" במדויק.  זוהי הדרך הטובה להעריך כמות ביקוש על מילת מפתח.

התאמה לביטוי: בבחירה במצב זה , יופיעו כל הביטויים שכוללים את הביטוי המחופש , בתוספת של מילים נוספות.   אז למשל במקרה של כתיבת תוכן , זה יכלול מילות מפתח כמו כתיבת תוכן לאתר, ניהול תוכן, תוכן לאתרי אינטרנט ועוד.

.

בשלב שני נחפש מילים באמצעות חיפוש בדפים באינטרנט.

עלינו להיכנס לאתרים המתחרים השונים המופיעים בתוצאות הדירוג הראשונות בחיפוש אחר מילות מפתח,  ולבדוק באילו מילות מפתח אתרים אלו מתמקדים.   ניתן לזהות זאת לפי כותרת כל דף (שורת ה- title – שם לרוב תשובץ מילת המפתח הראשית לכל דף.)

 

.

היצע

הבדיקה נעשית באמצעות גוגל – עלינו להקליד מילת מפתח ראשית כלשהי הקשורה לתחום העיסוק של האתר ולראות אילו תוצאות ואילו מתחרים עולים בגוגל.

הבדיקה נעשית עבור כל מילת מפתח.  בחיפוש אחר מילת מפתח, ניתן לזהות כמה אתרים מתחרים על אותה מילת מפתח.  למשל במקרה שלנו יהיו 253,000 מתחרים על הביטוי כתיבת תוכן.

בדיקת מתחרים על מילות מפתח
בדיקת מתחרים על מילות מפתח

.

דרך טובה למדוד כמות מתחרים אמיתית יותר , תהיה באמצעות חיפוש מתקדם.

לצד שורת החיפוש תוכלו לזהות את הקישור חיפוש מתקדם.  בעת לחיצה עליו יופיע המסך הבא:

חיפוש מתקדם מילות מפתח
חיפוש מתקדם מילות מפתח

רשמו את הביטוי המבוקש – במקרה שלנו "כתיבת תוכן" בשורת החיפוש: "עם הביטוי במדוייק" .  וודאו לסמן חיפושים בכותרת הדף.

זהו המיקוד המחמיר ביותר ובו תוכלו לראות כמה אתרים משבצים את מילת המפתח בכותרת הדף במדויק.

.

.

KEI

 

KEI  הוא מדד הכדאיות לקידום מילת מפתח.  המדד מורכב מכמות החיפושים למילת המפתח וגודל התחרות עליה.  ניתן להוסיף מדדים נוספים של איכות האתר המתחרה, כמות דפים באתר המתחרה שעוסקים במילת המפתח בצורותיה השונות, הרלוונטיות של מילת המפתח לאתר ועוד..    במילים אחרות: היחס בין מספר החיפושים למספר המתחרים בתוצאות החיפוש עבור מילת מפתח.

המדידה נעשית בצורה פשוטה של ביקוש מול היצע.   ככל שמדד ה- KEI   גבוה יותר – כך יותר מומלץ לקדם את המילה.

למשל ככל שיהיו יותר חיפושים למילה "כתיבת תוכן" ופחות מתחרים עליה – כך יהיה שווה יותר לקדם אותה.

.

..

קראו על פרמטרים חשובים נוספים במחקר מילות מפתח

?צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם

חברת AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן באינטרנט. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

כולם תמיד אמרו לכם שאתם כותבים מדהים, אפילו המורה בכיתה ג' ציינה בתעודה שחיבורים כמו שלכם, היא, מעולם, במהלך מאתיים שנות עבודתה כמורה, לא

  פוסט זה מסכם לכם מהו "תיאור המטא"  או ה"מטא דסקריפשן", וכיצד ליצור אותו מדובר על תג HTML המשמש לתיאור תוכן דף אינטרנט. תיאור

בתור כותבי תוכן, זו האחריות שלכם לספק למשתמשים מידע בעל ערך וגם לקדם את המטרות השיווקיות של האתר שעבורו אתם כותבים, להדריך את הקוראים

תוכן הוא אחד הפרמטרים החשובים ב- SEO, את זה כולנו כבר יודעים. תוכן הוא המלך אומרת גוגל וכל איש תוכן וקידום בגוגל, אך מה

איך בוחרים נושאים למאמרים ומהר? איך מוצאים נושאים שיהיו רלוונטיים ללקוח הספציפי? אז אני אענה על זה מנקודת המבט הביקורתית שלי- זו עבודה של

בלי תוכן הכתוב היטב ואשר מספק ערך ויוצר מעורבות, הסיכויים שלכם לתפוס את תשומת הלב של קהל היעד שלכם נמוכים מאוד. אך מה האורך

הזמנת מאמרים מהירה